فناوری اطلاعات

خبرهای تازه از ساعت، تبلت، لپ تاپ و رایانه رومیزی اپل

منبع: فارس
انتظار علاقمندان برای عرضه ساعت اپل تا سه ماه دیگر به پایان رسیده و این محصول در بهار سال 2015 عرضه می‌شود.
اولین ساعت هوشمند شرکت اپل با امکانات متنوعی برای اتصال به اینترنت، شبکه های اجتماعی، تلفن همراه، ردگیری فعالیت‌های ورزشی و وضعیت سلامت و ... در ماه مارس در دسترس علاقمندان قرار می‌گیرد.
در عین حال شرکت اپل برای ساخت تبلت تازه خود نیز برنامه ریزی کرده و آی پد پرو را به جنگ شرکت‌های رقیب بفرستد. نمایشگر باکیفیت و 12.9 اینچی از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های تبلت یاد شده خواهد بود. گفته می‌شود این پیشرفته‌ترین تبلتی است که قرار است شرکت اپل روانه بازار کند. انتظار می‌رود کاربران حرفه ای و همین طور شرکت‌های تجاری از تبلت یاد شده استقبال کنند.
 
اما دو تبلت ساده تر اپل موسوم به آی پد مینی و آی پد ایر برای کاربران عادی نیز قرار است در سال 2015 کماکان در بازار عرضه شوند. پیش از این گفته می‌شد که ممکن است اپل تولید آی پدمینی را متوقف کند، اما ظاهرا استقبال مردم از این رایانه لوحی باعث شده تا اپل در تصمیم خود صرف نظر کند.
 
مک بوک 12 اینچی محصول دیگری است که قرار است اپل با همکاری شرکت اینتل در سال 2015 روانه بازار کند. در این مک بوک از تراشه های 14 نانومتری Broadwell استفاده شده است. توان پردازش این لپ تاپ هم 30 درصد بالاتر می باشد.
 
منابع نزدیک به اپل می گویند این شرکت در سال 2015 رایانه رومیزی آی مک خود را هم به روز خواهد کرد. علیرغم تلاش های اپل رایانه های مجهز به ویندوز کماکان 90 درصد از این بازار را در اختیار دارند، اما در سال 2014 اپل با عرضه آی مک های 27 اینچی رتینا با نمایشگرهای فوق دقیق 5k توجه علاقمندان را به خود جلب کرد.
 
گفته می شود مدل جدیدی از آی مک در سال 2015 هم عرضه می شود که در آن از پردازنده های سریع تر Broadwell استفاده شده است. مدل قدیمی 21 اینچی این رایانه های رومیزی نیز توسط اپل به روز می‌شود.

​​