تلفن همراه

همه گوشی‌های ارزان مایکروسافت هم به ویندوز 10 مجهز می‌شوند

شرکت مایکروسافت تایید کرد که سیستم‌عامل ویندوز 10 روی نسل جدید گوشی‌های ارزان Lumia از جمله Lumia 520 هم نصب خواهد شد. اما این گوشی‌های هوشمند ارزان و سطح پایین نمی‌توانند همه قابلیت‌های ویندوز 10 را در اختیار بگیرند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، «جو بلفیوره» از مدیران مایکروسافت در شبکه اجتماعی توئیتر توضیح داد که ویندوز 10 می‌تواند روی دستگاه‌هایی که رم 512 مگابایتی دارند نصب شود و بر این اساس Lumia 520 می‌تواند این سیستم‌عامل را در اختیار بگیرید.

این خبر برای آن دسته از کاربرانی که گوشی‌های ارزان Lumia را مورد استفاده قرار می‌دهند خوشحال کننده است. اما بلفیوره اظهار داشته است که قابلیت‌های ویندوز 10 نمی‌توانند به صورت کامل روی گوشی‌های ارزان Lumia  اجرا شوند و بخشی از این قابلیت‌ها به اجبار حذف می‌شود.

هنوز به درستی مشخص نیست که دستگاه‌های موبایلی مایکروسافت از چه زمانی می‌توانند سیستم‌‌عامل ویندوز 10 را در اختیار بگیرند. با این وجود پیش‌بینی می‌شود که این زمان بسته به نوع و مدل گوشی‌ها تغییر کند.

بلفیوره در این خصوص هم گفته است که صاحبان مدل‌های مختلف گوشی‌های هوشمندLumia  می‌بایست برای به‌روزرسانی و استفاده از ویندوز 10 منتظر باشند و در تاریخ‌های مختلف این سیستم عامل را در اختیار بگیرند.


​​