فناوری اطلاعات

بی اعتمادی مردم دنیا به خدمات خرید همراه

منبع: فارس
امنیت پایین و نگرانی از نقض حریم شخصی باعث شده تا بسیاری از مردم دنیا تمایلی به استفاده از برنامه‌ها و ابزار همراه برای انجام خرید و امور مالی خود نداشته باشند.
کاهش اعتماد به این نوع خدمات که می تواند درآمد سرشاری را به ارمغان آورد باعث نگرانی بسیاری از دست اندرکاران صنعت آی سی تی شده است.
بررسی که از طریق گفتگو با 15 هزار نفر در 15 کشور جهان صورت گرفته نشان می‌دهد که سطح اعتماد به برنامه‌های خرید همراه رو به کاهش است، زیرا اکثر مردم معتقدند سیستم های پرداخت از طریق گوشی و تبلت از امنیت کامل برخوردار نبوده و ممکن است هکرها به آنها نفوذ کنند.
 
همچنین کاربران از اینکه برنامه های مالی همراه تلاش می کنند به حجم زیادی از اطلاعات خصوصی آنها دسترسی پیدا کنند، اظهار نگرانی می کنند.
 
بیشترین میزان رشد نگرانی در این زمینه مربوط به کشور آمریکاست. این رقم در سال 2013 بالغ بر 26 درصد بوده که در سال 2014 به 35 درصد افزایش یافته است. کارشناسان هشدار می دهند که این وضعیت موفقیت سرویس های پرداخت همراه مانند اپل پی را در هاله ای از ابهام فرو خواهد برد.
 
نیمی از کل پاسخ دهندگان گفته اند که بی اعتمادی، تعداد برنامه های همراه بارگذاری شده توسط آنان را محدود می کند. 72 درصد هم معتقدند علاقه ای به  اشتراک گذاری موقعیت مکانی خود یا جزییات تماس هایشان از طریق برنامه های یاد شده ندارند.
 
از جمله دیگر نتایج نگران کننده این تحقیق آن است که 72 درصد گفته اند از به اشتراک گذاری اطلاعات شخصی خود در زمان استفاده از برنامه  های همراه ناراحتند. این رقم نسبت به سال قبل از آن 7 درصد افزایش نشان می دهد. این نگرانی در میان آمریکایی ها به 79 درصد می رسد.

​​