تلفن همراه

تازه‌ترین آمار از دنیای سیستم‌عامل‌های همراه/ 81 درصد بازار در انحصار اندروید

منبع: فارس
بررسی ها نشان می‌دهد گوگل در سال 2014 کماکان بر بازار سیستم عامل های همراه حاکم بوده است و این تسلط هنوز کمرنگ نشده است.
سیستم عامل اندروید در ماه‌های پایانی سال 2014 توانسته 81.5 درصد از بازار را به خود اختصاص دهد و سیستم عامل iOS اپل با فاصله بسیار در رتبه دوم است. همچنین بر سر کسب جایگاه سوم نیز رقابت گسترده‌ای میان شرکت‌های مختلف در جریان است.
یافته های موسسه تحقیقاتی آی دی سی نشان می‌دهد که علیرغم عرضه مدل جدید گوشی آیفون سهم iOS افزایش نیافته و حتی روند نزولی طی کرده است. به گونه ای که سهم سیستم عامل یاد شده در مجموع در سال 2014 تنها 14.8 درصد بوده است. البته در سه ماهه چهارم سال 2014 این رقم تا حدی افزایش یافته و به 19.7 درصد رسیده است.
 
Android  و iOS در مجموع 96 درصد از بازار سیستم عامل های همراه را در اختیار دارند و ویندوز فون و بلاک بری علیرغم تلاش‌های مایکروسافت و بلاک بری قادر به خودنمایی نبوده‌اند.
 
کارشناسان آی دی سی می گویند ویندوز فون با برتری ضعیفی رتبه سوم را در اختیار دارد و با سیستم عامل های همراه شناخته نشده دیگری مانند فایرفاکس، بلاک بری، Sailfish و ... در حال رقابت است.
 
آی دی سی می‌گوید از مجموع 1.3 میلیارد گوشی آندرویدی عرضه شده در جهان یک میلیارد واحد از آنها به فروش رفته‌اند و این در حالی است که اپل توانسته 192 میلیون آیفون به فروش برساند. سهم گوشی های ویندوز فون هم در سال 2014 از 3.3 درصد به 2.7 درصد کاهش یافته و بلاک بری هم که در سال 2013 حدود 1.9 درصد از بازار را کنترل می کرد حالا تنها 0.4 درصد بازار را در اختیار دارد.

​​