فناوری اطلاعات

بازار ۱۲۷ میلیارد دلار در انتظار خدمات پردازش ابری

منبع: همکاران سیستم
هم‌زمان با برگزاری «دومین کنفرانس سالانه اینترنت و فناوری» در نیویورک، مرکز Cantor Fitzgerald با انتشار گزارشی چشم‌انداز خود برای بازار جهانی اینترنت در سال ۲۰۱۵ را مشخص کرد.
این گزارش به طور ویژه نگاه عمیق به فرصت‌هایی داشت که در فضای پردازش ابری پیش‌روی شرکت‌ها قرار می‌گیرد.
در حالی که بسیاری از سرمایه‌گذاران در مورد فضای پردازش ابری شنیده‌اند، اما همه این افراد به خوبی نمی‌دانند که سیستم پردازش ابری چیست. 
محققان این مرکز پیش‌بینی کرده‌اند که ارزش بازار جهانی سیستم‌های پردازش ابری تا سال ۲۰۱۸ میلادی به ۱۲۷.۵ میلیارد دلار می‌رسد.
بر اساس این گزارش، سازمان‌ها سه راه پیش‌روی خود دارند تا بتوانند از خدمات ابری استفاده کنند که این راه‌ها زیرساخت‌های-به‌عنوان-خدمات(IaaS)، نرم‌افزارهای-به‌عنوان-خدمات(SaaS) و پلتفرم‌های-به‌عنوان-خدمات(Paas) را شامل می‌شود.
در این گزارش گفته شده است که بخش اعظم بازار جهانی خدمات پردازش ابری در اختیار نرم‌افزارهای SaaS است. کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که ارزش بازار جهانی ابزارها و نرم‌افزارهای SaaS با رشد سالانه ۲۰ درصدی در سال ۲۰۱۸ میلادی به ۸۲.۷ میلیارد دلار برسد.
بزرگترین شرکت‌هایی که هم‌اکنون بازار جهانی نرم‌افزارهای-به‌عنوان-خدمات را مدیریت می‌کنند شامل Salesforce.com، Automatic Data Processing و Intuit می‌شوند.
همچنین گفته شده است بازار جهانی پلتفورم‌های-به‌عنوان-خدمات در سال ۲۰۱۳ میلادی درآمدی بالغ بر ۶.۲ میلیارد دلار داشته است که آمازون با سرویس AWS Elastic Beanstalk، مایکروسافت با سرویس Azure و Salesforce با Force.com حاکمیت آن را در دست دارند.

​​