تلفن همراه

با MWC 2015: نسل جدید پردازنده‌های موبایلی اینتل معرفی شد

شرکت اینتل از کنگره جهانی تلفن همراه(MWC 2015) به عنوان بهترین فرصت برای معرفی نسل جدید پردازنده‌های خود استفاده کرد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، «آیچا ایوانس» مدیر گروه تحقیق و توسعه پلتفورم‌های بی‌سیم اینتل با حضور در این نمایشگاه سری جدید پردازنده‌های موبایلی Atom را معرفی کرد و محصولات پرقدرتی از جمله Z3580 و Z3760 را در معرض دید عموم قرار داد.

شرکت اینتل پردازنده‌های خود برای رایانه‌های شخصی را با نام‌های i3، i5 و i7 عرضه می‌کند و هم‌اکنون در جریان کنگره MWC 2015 گفته شد این شرکت آمریکای پردازنده‌های ویژه خود برای دستگاه‌های موبایلی را نیز با نام x3، x5 و x7 به دست کاربران خواهد رساند.

سری پردازنده‌های x3 در این مجموعه کم‌ترین توان را دارد که سیستم مرکزی Bay Trail مبتنی بر فناوری 28 نانومتری را شامل می‌شود و تولید آن به عنوان بخشی از طرح جامع SoFIA اینتل صورت می‌گیرد.

این سری از پردازنده‌های موبایلی اینتل در سه بخش پردازنده‌های دو هسته‌ای، چهار هسته‌ای مجهز به فناوری Rockchip و چهار هسته‌ای مجهز به فناوری LTE عرضه خواهد شد.

پردازنده‌های Atom x5 و x7  بر پایه سیستم Cherry Trail مبتنی بر فناوری 14 نانومتری ساخته شده‌اند که در تبلت‌های کوچکتر از 10.1 اینچ به کار می‌روند و قرار است به زودی در نسل جدید دستگاه‌های موبایلی به دست کاربران جهانی برسند.


​​