تلفن همراه

با MWC 2015: گوشی جدید بلک‌بری مجهز به نمایشگر خمیده و کیبورد کشویی

شرکت بلک‌بری با برگزاری کنفرانس مطبوعاتی ویژه در کنگره جهانی تلفن همراه باز هم نتوانست توجه رسانه‌های جهانی و کاربران را به خود جلب کند و البته در این اتفاق محصولات جدیدی معرفی شد تا این شرکت کانادایی همچنان به حیات خود ادامه دهد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، بلک‌بری در پایان این کنفرانس مطبوعاتی برخی اتفاقات جالب را هم رقم زد که از مهم‌ترین آنها معرفی یک گوشی هوشمند با نمایشگر منحنی بود که هیچ کس توقع آن را نداشت.

این کارخانه بزرگ تولیدکننده تلفن همراه محصول جدیدی را با نام BlackBerry Leap معرفی کرد و در کنار آن رنگ‌های جدید گوشی هوشمند Blackberry Classic را در معرض دید عموم قرار داد. اما آنچه که توجه همگان را به شرکت بلک‌بری جلب کرد، معرفی یک گوشی هوشمند جدید با نمایشگر منحنی و مبتنی بر سیستم کشویی بود.

این گوشی با رنگ آبی معرفی شد و تنها اتفاقی بود که توانست تعداد زیادی روزنامه‌نگار و کاربر را به سمت غرفه بلک‌بری بکشاند.

گوشی هوشمند جدید بلک‌بری مانند Galaxy S6 Edge سامسونگ به گونه‌ای طراحی شده که نمایشگر منحنی آن از دو طرف تا روی لبه‌های گوشی آمده است. مشکلی اصلی در اینجا بود که بلک‌بری گوشی خمیده خود را از فاصله دور و روی سکوی اصلی معرفی کرد و هیچ کس نتوانست از نزدیک آن را مشاهده کند.

به گفته کارشناسان، این نخستین گوشی با دو نمایشگر منحنی روی لبه‌ها محسوب می‌شود که به صفحه‌کلید سخت‌افزاری کشویی مجهز شده است و به همین خاطر می‌تواند توجه کاربران جهانی را جلب کند.

این محصول که از آن به عنوان گوشی کشویی یاد می شود،‌ صفحه‌کلید کامل سخت‌افزاری دارد و امکانات جدیدی را ارایه می‌دهد که البته هنوز به درستی مشخص نیست از چه زمانی وارد بازار جهانی خواهد شد.


​​