تلفن همراه

235 میلیارد ابزار موبایلی امسال بارگذاری می‌شود

گزارش جدید از سوی مرکز Juniper Research نشان داد که تا پایان سال جاری میلادی تعداد ابزارهای کاربردی بارگذاری شده توسط گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی در سراسر جهان با رشد 28 درصدی نسبت به سال قبل به بیش از 235 میلیارد عدد می‌رسد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در این گزارش گفته شد رشد قابل ملاحظه بارگذاری ابزارهای کاربردی در جهان به واسطه رونق بازار تلفن همراه در کشور چین صورت می‌گیرد و طی سال گذشته 60 درصد بارگذاری ابزارهای کاربردی جهان در کشور چین انجام شده است.

کارشناسان بر این باورند که افزایش محدودیت‌های دولت چین برای حضور فروشگاه اینترنتی Play Store گوگل باعث شده است تا سایت‌های محلی و مراکز چینی بیشتر از قبل ابزارهای کاربردی خود را به فروش برسانند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که از 7 فروشگاه اینترنتی بزرگی که ابزارهای کاربردی را برای کاربران جهانی ارایه می‌دهند، 5 فروشگاه توسط چینی مدیریت می‌شوند.

با این وجود گفته شده است که در زمینه کسب درآمد از ابزارهای موبایلی، چینی‌ها در رتبه پایین‌تری نسبت به آمریکا و ژاپن قرار گرفته‌اند. درآمد آمریکایی‌ها از ابزارهای کاربردی 9 برابر بیشتر از چینی‌ها است و در کشور ژاپن از این بازار 14 برابر بیشتر از چین درآمد کسب می‌شود.

این گزارش نشان داد که بازی‌های ویدیویی محبوب‌ترین ابزار برای کاربران جهانی هستند و پس از آن هم برنامه‌های مخصوص شبکه‌های اجتماعی بیشترین آمار بارگذاری را دارند.


​​