فناوری اطلاعات

عرضه دستیار صوتی مایکروسافت برای سیستم عامل‌های رقیب

منبع: فارس
شرکت مایکروسافت قصد دارد دستیار صوتی همراه خود موسوم به کورتانا را برای سیستم عامل‌های رقیب یعنی iOS و Android‌ عرضه نماید.
 
کورتانا هم اکنون بر روی سیستم عامل ویندوز 8.1 در دسترس است، اما تاکنون برای سیستم عامل های رقیب عرضه نشده بود. این برنامه با سیستم عامل آتی شرکت مایکروسافت یعنی ویندوز 10 نیز سازگار شده است.
اگر چه مایکروسافت هنوز جزییات برنامه های خود در این زمینه را افشا نکرده، اما اریک هورویتز مدیر واحد تحقیقات این شرکت برخی برنامه های شرکت مذکور در این زمینه را در اختیار رسانه ها گذاشته است. به گفته وی نسخه بعدی کورتانا می تواند ایمیل های کاربران را بخواند و درک کند و از اطلاعاتی که از این طریق به دست می آورد برای اطلاع رسانی به کاربران – مثلا در زمینه زمان پرواز یک هواپیمای خاص – استفاده کند.
 
کورتانای جدید بر مبنای موتور هوش مصنوعی تازه شرکت مایکروسافت موسوم به انیشتین طراحی شده است. گفتنی است اپل و گوگل نیز قبل از مایکروسافت دستیارهای صوتی اختصاصی خود را عرضه کرده بودند. به عنوان مثال برنامه Google Now شرکت گوگل می‌تواند با دریافت اطلاعات از جیمیل داده هایی در اختیار کاربران قرار دهد.

​​