فناوری اطلاعات

افتتاح فروشگاه اندروییدی‌ گوگل در لندن

منبع: فناوران
در حالی که اپل به تازگی تعداد فروشگاه‌های خود در جهان را به 453 فروشگاه رسانده است، تازه گوگل به فکر دایر کردن نخستین فروشگاه خود افتاده و فروشگاهی در لندن دایر کرده است.
 
مدت زمانی زیاد است که اپل و مایکروسافت از فروشگاه‌های مخصوص به خود برای بازدید و خرید مشتریان برخوردار هستند و در نهایت گوگل نیز به این کسب‌وکار پیوسته است. شرکتی که اکنون سیستم عامل آندروید آن محبوب‌ترین سیستم عامل موبایل دنیا است در نهایت یک فروشگاه واقعی را در کنار فروشگاه مجازی خود برای آندروید راه‌اندازی کرده است.
فروشگاه گوگل اما چیزی بیش از یک فروشگاه است. اولین فروشگاه شرکت گوگل اکنون در لندن و در واقع در Currys PC World گشایش یافته و بیش از هر چیز به یک پارک فناوری شباهت دارد. این مکان جایی است که مشتریان می‌توانند در آن هر آنچه گوگل ارایه می‌کند را از نزدیک مشاهده و تجربه کنند.
گوگل استور  یا Google Store، برای فروش گجت‌های این شرکت افتتاح شده است. از این پس کاربران می‌توانند برای خرید گجت‌های پوشیدنی آندرویدی گوگل، به فروشگاه مجازی گوگل استور مراجعه کنند و دیگر خبری از گوگل پلی برای خرید این نوع محصولات نیست.
در این فروشگاه انواع محصولات گوگل از ترموستات نست (nest) گرفته تا گجت‌های پوشیدنی اندروید، انواع کیبوردهای نکسوس، لوازم جانبی گوگل گلس، کاورهای مختلف، انواع شارژر و کروم کست عرضه می‌شود.
گوگل به مناسبت افتتاح این فروشگاه، ارسال رایگان محصولات خریداری شده توسط کاربران را، برای مدت محدودی در نظر گرفته‌است.از این پس گوگل استور برای خرید گجت‌های الکترونیکی گوگل جایگزین گوگل پلی می‌شود اما گوگل‌پلی همچنان به عنوان فروشگاه اپلیکیشن‌ها، بازی‌ها و خدمات نرم افزاری، به فعالیت خود ادامه خواهد داد.
هر کاربری که اخیرا گجتی را از گوگل پلی خریداری کرده است، ارسال آن به دلیل همین نقل و انتقالات فروشگاهی، به تاخیر افتاده است اما گوگل قول آن را داده تا به زودی تمامی سفارش‌ها به گوگل استور منتقل شده و ارسال خواهد شد.
جالب است بدانید این فروشگاه فعالیت خود را همزمان با عرضه لپتاپ کروم‌بوک پیکسل یکهزار دلاری آغاز کرده و در ابتدای محصولات این فروشگاه، همین لپ‌تاپ به چشم می‌خورد. در این نمایشگاه یک صفحه نمایش عظیم قرار دارد که به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد با استفاده از Google earth کره زمین را زیر پا بگذارند و همچنین دیوار مجازی گرافیتی به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد تا با استفاده از Google Doodle ها یا همان لوگوهای مناسبتی و معروف گوگل گرافیتی مورد علاقه خود را خلق کنند.
جیمز الیاس، مدیر بازاریابی گوگل در انگلستان، در خصوص این فروشگاه گفت: ما متوجه این نکته هستیم که دنیای خرده فروشی همچنان به مسیر خود ادامه می‌دهد و شرکت‌هایی مانند اپل بخش مهمی از این دنیا را در اختیار دارند. همچنین می‌دانیم که مشتریان به دنبال تجربه‌های خوب از خرید خود هستند و پاسخ ما به همه اینها ایجاد مکانی است که در آن مشتری بتواند به سادگی و برای کسب تجربه با همه دستگاه‌ها و محصولات عرضه شده ارتباط برقرار کند.

​​