تلفن همراه

نخستین گوشی هوشمند بدون قاب اصلی در اطراف نمایشگر

تبدیل شدن به نخستین تولیدکننده محصولات خاص در دنیای فناوری اتفاق ویژه‌ای محسوب می‌شود و توجه همه کاربران جلب می‌کند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، شرکت چینی Subor که چندان هم شناخته شده نیست، محصول جدیدی معرفی کرده که تاکنون نمونه آن در جهان ساخته نشده است و البته برخی افراد می‌گویند که تولید این محصول یک ایده بد است.

این شرکت چینی ادعا می‌کند آخرین گوشی هوشمند آن موسوم به S3 هیچ قابی را در اطراف نمایشگر شامل نمی‌شود. این خبر در ظاهر جالب است و می‌تواند زیبایی گوشی را دوچندان کند، اما در اصل احتمال بروز آسیب به گوشی را افزایش می‌دهد.

این محصول به گونه‌ای طراحی شده است که نمایشگر آن از یک سمت بدنه آغاز شده و در سمت دیگر به پایان می‌رسد و به عبارت دیگر، نمایشگر تا لبه بدنه اصلی ادامه پیدا کرده است. این مسئله باعث شده است گوشی هوشمند S3 بسیار زیبا باشد و البته به راحتی شکسته شود.

قاب‌هایی که در اطراف بدنه قرار می‌گیرند در اصل نوعی محافظ هستند که در گوشی‌های مدرن نقشه حیاتی برعهده دارند و کنار گذاشتن آن باعث می‌شود احتمال بروز آسیب‌ها و مشکلات ناشی از سقوط گوشی افزایش یابد.

گوشی هوشمند Subor S3 مبتنی بر پردازنده چهار هسته‌ای MTK6732 ساخته شده است که با یک گیگابایت رم و 8 گیگابایت حافظه داخلی عرضه می‌شود. این محصول نمایشگر لمسی 5 اینچی با کیفیت 720 پیکسل دارد و دوربین دیجیتالی آن با کیفیت 8 مگاپیکسل و دوربین سلفی با کیفیت 2 مگاپیکسل تصویربرداری می‌کند.

گوشی هوشمند S3 هم‌اکنون با قیمت 1399 یوآن معادل 225 دلار در کشور چین فروخته می‌شود و هنوز به طور دقیق مشخص نیست این محصول از چه زمان به دست کاربران جهانی می‌رسد.


​​