اپلیکیشن

به زودی با جیمیل پرداخت‌های مالی را هم انجام می‌دهید

بر اساس اقداماتی که گوگل انجام می‌دهد، صاحبان حساب کاربری در سرویس پست الکترونیکی جیمیل به زودی می‌توانند بدون خروج از ایناکس خود پرداخت‌های مالی خود را انجام دهند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، طبق گزارشی که در مرکز Re/code منتشر شده است، گوگل در حال آزمایش قابلیت مزبور است و به زودی آن را به صورت عمومی در اختیار کاربران می‌گذارد.

این سرویس که در آینده نزدیک عرضه می‌شود Pony Express نام دارد و بر اساس پیش‌بینی‌های قبلی قرار بود در فصل چهارم سال 2014 میلادی عرضه شود. اما فرآیند آزمایش روی آن ادامه یافت و هم‌اکنون پیش‌بینی می‌شود با نام جدید در آینده نزدیک به دست کاربران برسد.

بر اساس اسنادی که به دست Re/code رسیده است، کاربران برای بهره‌مندی از مزایای این سرویس باید به صورت گام به گام فرآیندهایی که گوگل گفته است را دنبال کنند.

این فرآیند شامل درج اطلاعات شخصی و ارسال آن به یکی از شرکت‌های زیرمجموعه گوگل می‌شود تا هویت هر یک از کاربران به طور دقیق مورد تایید قرار بگیرد.

پس از آنکه هویت کاربر تایید شد، تمامی صورت‌حساب‌های او روی سرویس پست الکترونیکی جیمیل دریافت می‌شود و کاربر می‌تواند ضمن اشتراک صورت‌حساب با دیگران، به صورت مستقیم آن را پرداخت کند.


​​