تلفن همراه

سه مدل جدید آیفون پایان امسال عرضه می‌شوند

شرکت اپل برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای انجام داده است تا مانند دوره‌های قبل، مدل جدید گوشی هوشمند آیفون را قدرتمند و پیشرفته به دست کاربران جهانی برساند. عرضه مدل جدید آیفون سالی یک بار انجام می‌شود و اپل پس از هر دوره معرفی محصول جدید، مدل بعدی آن را با افزودن نام S معرفی می‌کند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، از زمان معرفی آیفون 5 تمام کاربران در سپتامبر هر سال منتظر عرضه مدل جدید گوشی هوشمند اپل هستند و هیچ دلیلی مشاهده نمی‌شود که این شرکت آمریکایی برای عرضه محصول بعدی خود زمان دیگری را انتخاب کند.

اما شایعات از سوی منابع آگاه داخلی جدید چیز دیگری را نشان می‌دهند و گفته می‌شود که مدل بعدی آیفون زودتر از قبل به دست کاربران جهانی می‌رسد و البته، بسیاری از کارشناسان و تحلیل‌گران جهانی با این نظر موافق هستند.

بر اساس اطلاعات موجود، اپل هم‌اکنون روی مدل بعدی دو گوشی هوشمند جدید خود یعنی آیفون 6 و 6 Plus کار می‌کند و قرار است مدل‌های بعدی با نام‌های «آیفون 6S» و «آیفون 6S Plus» عرضه شوند.

با این وجود برخی گمانه‌زنی‌های دیگر هم صورت گرفته است و منابع آگاه می‌گویند این شرکت آمریکایی مدل C از این گوشی هوشمند را نیز به صورت همزمان عرضه خواهد کرد تا کاربران جهانی گزینه «آیفون 6C» را نیز پیش‌روی خود ببینند.

باید توجه داشت که این یک اتفاق غیرمعمول است. زیرا اپل با عرضه آیفون 5C یکی از بزرگترین اشتباهات خود را تجربه کرد و به همین خاطر پیش‌بینی می‌شود این داستان دیگر تکرار نشود. اما اطمینان کامل دارند که در استراتژی جدید این شرکت تولید «آیفون 6C» نیز گنجانده شده است.

در این پیش‌بینی‌ها گفته شده است «آیفون 6C» نمایشگر 4 اینچی دارد تا با قیمت ارزان‌تر برای هواداران محصولات اپل عرضه شود.

گفته می‌شود که هر سه محصول یاد شده به پنل LTPS مجهز شده‌اند، شرکت‌هی Japan Display و ال‌جی نمایشگر مدل‌های 6S را می‌سازند و شرکت Sharp هم تولید نمایشگر مدل 6C را برعهده گرفته است.

این شایعات تایید کرده است که اواخر سال جاری سه گوشی مذکور به دست کاربران جهانی می‌رسند.


​​