تلفن همراه

تعداد کاربران اپلیکیشن های پیام رسان به کاربران شبکه‌های اجتماعی رسید!

منبع: دیجی کالا
بر اساس جدیدترین آنالیز آماری، تعداد کاربران اپلیکیشن های پیام رسان موبایلی به کاربران شبکه‌های اجتماعی رسیده است.
 
دوران اپلیکیشن های پیام رسان از راه رسیده است... در زمانه ای که اپلیکیشن های پیام رسان مانند «واتس‌اپ»، «لاین» و «فیس‌بوک مسنجر» در حال افزایش تعامل ما با دنیای دیجیتال هستند، شبکه‌های اجتماعی برای بسیاری از کاربران دستگاه‌های موبایل کهنه شده‌اند.
 
 
طبق گزارش‌های جدید، اپلیکیشن های پیام رسان توانسته‌اند در پایان ماه مارس یک رکورد جدید به ثبت برسانند. به گزارش «بیزینس اینسایدر»، نتیجه‌ی جمع آوری داده‌های تازه نشان می‌دهد که برای اولین بار، مجموع کاربران چهار برنامه پیام رسان مشهور دنیا، با تعداد کاربران چهار شبکه اجتماعی بزرگ دنیا برابر شده است.
 
بر اساس این تحقیق آماری، اپلیکیشن های واتس‌اپ، فیس‌بوک مسنجر، وی‌چت و وایبر در مجموع 2.125 میلیارد کاربر فعال ماهانه (کاربرانی که طی 30 روز حداقل یک بار از این برنامه‌ها استفاده کرده‌اند) به ثبت رسانده‌اند. تمامی این افراد، کاربران گوشی‌های موبایل هستند.
 
از سوی دیگر مجموع کاربران شبکه‌های اجتماعی فیس‌بوک، توییتر، لینکدین و اینستاگرام هم به 2.125 میلیارد دلار رسیده است. این آمار شامل میلیون ها کاربر کامپیوترهای شخصی نیز می‌شود.
 
اپلیکیشن های پیام رسان تنها جایگزینی برای برنامه‌ها‌ی ارسال پیامک نیستند. صاحبان گوشی‌های هوشمند از این برنامه‌ها برای مصارف دیگری نیز استفاده می‌کنند. در این برنامه‌ها رد و بدل کردن شکلک‌ها یا Emoji، استیکرها، تصاویر متحرک GIF، کلیپ‌های ویدیویی، تصاویر، اخبار و تماس‌های ویدیویی و صوتی به شکل چشمگیری اتفاق می‌افتد. 
 
علاوه بر این موارد، صاحبان کسب و کار از برنامه‌های پیام رسان به عنوان یک دروازه‌ی جدید در حوزه‌ی فروش الکترونیکی و محل دریافت بازخورد مشتریان استفاده می‌کنند.

​​