رسانه‌های اجتماعی

لینکدین دست به خرید یک و نیم میلیارد دلاری زد

منبع: همکاران سیستم
شرکت لینکدین که صاحب بزرگترین شبکه اجتماعی ویژه متخصصین کسب و کارها است، دست به یک خرید یک و نیم میلیارد دلاری زده است.
شرکت لینکدین از خرید شرکت لیندا دات کام (Lynda.com) به قیمت یک و نیم میلیارد دلار خبر داده است. این معامله بزرگترین خرید شرکت لینکدین تا به امروز محسوب می‏‌شود. شرکت لیندا دات کام که در سال ۱۹۹۵ تاسیس شده است یک درگاه آنلاین اشتراک محور است که اعضا و مشترکان آن می‏‌توانند بر مجموعه‏‌ای از مهارت‏‌های مربوط به کسب و کارها و فناوری‏‌ها تمرکز کنند. این شرکت خدمات ویژه‌‏ای نیز در قالب اشتراک ممتاز به اعضای شرکت‏‌ها، سازمان‏‌ها و نهادهای دولتی ارائه می‌‏کند.
 
بر اساس این گزارش، مدیران عامل هر دو شرکت این معامله را تایید کرده و آن را به نفع همه طرف‏‌های ذینفع دانسته‏‌اند. جف وینر، مدیر و بنیانگذار شرکت لینکدین در این باره نوشته است: لینکدین دارای اعضا و مشاغل خاص خود را دارد و درک منحصربه‌‏فردی نیز مهارت‏‌های مورد نیاز برای انجام این مشاغل دارد و صاحب پلت‏فرمی است که ۳۵۰ میلیون نفر از طریق آن می‌‏توانند دانش حرفه‏‌ای خود را به اشتراک بگذارند. شرکت لینداکام نیز مجموعه‏‌ای از دوره‌‏های آموزشی مهارت‏‌محور را در اختیار دارد. ما به کمک هم خواهیم توانست فرصت و زمینه دسترسی به دانشی را که همگان مستحق برخورداری از آن هستند فراهم کنیم. ما همچنین خواهیم توانست با الگوبرداری از افراد، مشاغل و مهارت‏‌ها و دانش یک گراف اقتصادی ویژه بسازیم.
 
گراف اقتصادی مفهومی است که لینکدین در پی تحقق آن است. منظور از این مفهوم این است که لینکدین قصد دارد برای هر کدام از اعضای بازار کار در سراسر جهان یک پروفایل ویژه ایجاد کند و به همین نحو با ایجاد پروفایل‌‏هایی برای شرکت‌‏ها، فرصت‏‌های شغلی و مهارت‌‏های مورد نیاز نقشه کاملی در این زمینه به دست دهد.

​​