تلفن همراه

ساعت اپل بدون آی‌فون به چه دردی می‏خورد؟

منبع: دنیای اقتصاد
با توجه به تاکید اپل بر استفاده از ساعت هوشمند تازه‌اش همراه با آی‌فون این سوال برای بسیاری از کاربران پیش آمده که از این ساعت به‌طور مجزا برای چه کارهایی می‌توان استفاده کرد. 
باید توجه داشت که افرادی که مالک یک گوشی آی‌فون نباشند نمی‌توانند از بسیاری از امکانات ساعت هوشمند اپل مانند برقراری تماس، تبادل پیام، دریافت اطلاعات و حتی اجرای برخی بازی‏ها بهره‌مند شوند.
همچنین برای استفاده از خدمات اینترنت باید از طریق بلوتوث یا وای‌فای آی‌فون به ساعت اپل متصل شوید. فراموش نکنید که ساعت اپل تنها با آی‌فون 5 به بالا سازگار است. اما اگر از گوشی‏های دیگری استفاده می‏کنید ساعت اپل برای امور زیر قابل استفاده است:
گوش دادن به موسیقی: ساعت اپل از حافظه 2/6 گیگابایتی برخوردار است که می‏توانید از 2 گیگابایت آن برای ذخیره‌سازی موسیقی استفاده کنید. همچنین می‏توانید موسیقی‏های ذخیره‌شده در آی‌فون و ساعت اپل را همگام کرده و از طریق هر وسیله‌ای به موسیقی‏های وسیله دیگر دسترسی پیدا کنید. برای این کار باید از هدفون بلوتوث بهره بگیرید. از طریق برنامه موسیقی ساعت اپل هم می‏توانید از فایل‏های مختلف بهره بگیرید.
بدن‌سازی و تناسب اندام: در ساعت اپل دو برنامه برای حفظ سلامت و تناسب اندام وجود دارد که Activity و Workout نام دارند و هر دو جدا از آی‌فون قابل استفاده هستند. از برنامه
 Activity می‏توانید برای کنترل ضربان قلب، بررسی و ثبت اطلاعات مربوط به میزان فعالیت‏های بدنی، ذخیره‌سازی داده‏های مربوط به مدت زمان ایستادن یا انجام فعالیت‏های بدنی و... بهره بگیرید. برنامه Workout هم به کاربران امکان می‌دهد تا جلسات تمرین‏های ورزشی خود را سازماندهی و مدیریت کنند و اطلاعات دقیقی در مورد میزان گام‌هایی که برداشته‏اند، فاصله طی شده، ضربان قلب، میزان کالری سوزانده شده برای فعالیت‏های مختلف و... جمع‌آوری کنند. البته اگر آی‌فون هم داشته باشید می‏توانید مسیر دویدن یا راه رفتنتان را هم با استفاده از جی‌پی‌اس ردگیری کنید. نکته مهم این است که برنامه‏های متفرقه ورزش و حفظ تناسب اندام بدون آی‌فون قابل استفاده نیستند، بنابراین باید خودتان را به امکانات همین دو برنامه محدود کنید.
پرداخت پول: پس از اعمال تنظیمات مربوط به یک کارت اعتباری برای سرویس پرداخت همراه اپل پی، حتی در صورت عدم استفاده از آی‌فون اطلاعات مربوط به فرآیندهای حرفه‏ای و کاری شما ذخیره خواهد شد. با دوبار کلیک روی دکمه پهن کناری ساعت اپل می‏توانید هزینه خرید کالا از فروشگاه‏های طرف قرارداد با اپل پی را با ساعتتان بپردازید. این کار ساده و اعتیادآور خواهد بود. اگر هم ساعت را از روی مچتان باز کنید باید کلمه عبور را برای استفاده مجدد از خدمات پرداخت همراه وارد کنید. از آنجا که اپل پی از شماره واقعی کارت اعتباری شما استفاده نمی‏کند می‏توانید فرآیند پرداخت همراه را از گوشی آی‌فون خود حذف و قابلیت اپل پی را نیز غیرفعال کنید. این کار حتی اگر ساعت به اینترنت وصل نبوده و آنلاین نباشد
 هم ممکن است.
دریافت بلیت و کارت پرواز: شما می‏توانید اطلاعات کارت پرواز، بلیت و حتی هدایایی را از طریق خدمات Passbook به صورت QR دریافت کنید. این خدمات به راحتی روی نمایشگر گوشی قابل مشاهده خواهد بود.
مدیریت عکس‏ها: یک برنامه کوچک آلبوم عکس‏ها در ساعت اپل وجود دارد که ذخیره حداکثر 500 عکس را که از گوشی یا خدمات آی کلود اپل دریافت شده‏اند ممکن می‏کند. البته تماشای عکس‏ها روی نمایشگر کوچک این ساعت بسیار دشوار است، اما شاید جایگزینی این عکس‏ها با عکس‌های کوچکی که افراد معمولا از عزیزانشان در جیب یا کیفشان می‏گذارند فکر بدی نباشد.
استفاده از ساعت و زمان‌سنج: ساعت اپل دارای زمان‌سنج‏های متعدد و برنامه‏هایی خاص در ارتباط با کارکردهای ساعت‏های عادی است که حتی در صورت عدم اتصال ساعت با آی‌فون هم فعال می‏شود. در نتیجه از این ساعت می‏توانید مانند ساعت‏های عادی برای سنجش فواصل زمانی، تنظیم زنگ بیدارباش و همچنین تبادل شکلک‏هایی که زمان را به شما اعلام می‏کنند استفاده کنید.
اطلاع از پیام‏ها و تماس‏ها: همان‌طور که گفته شد بدون آی‌فون نمی‏توانید از ساعت اپل برای تماس گرفتن استفاده کنید، اما می‏توانید از این مساله که به تازگی چه فردی با شما تماس گرفته مطلع شوید و پیام‌های متنی دریافتی در گذشته را مشاهده کنید. حتی می‏توانید به
 voice mail‌های خود هم دسترسی داشته باشید. این پیام‏ها در هر حالتی قابل دریافت هستند. البته برای دریافت پیام‏های تازه باید ساعت و آی‌فون را به هم متصل کنید.
بد نیست بدانید در آینده ساعت اپل می‏تواند از آنتن وای‌فای خود برای دریافت داده‏ها و اتصال به ابزار و محصولات دیگری مانند اپل تی‌وی و رایانه‏های مک بهره بگیرد اما هنوز زمان‌بندی خاصی در این مورد منتشر نشده است.

​​