تلفن همراه

2.35 میلیارد گوشی هوشمند سال 2019 وارد جهان می‌شود

بازار جهانی گوشی‌های هوشمند همچنان در حال پیشرفت است و در حالی که سال 2014 میلادی در مجموع 1.96 میلیارد دستگاه گوشی هوشمند وارد بازار جهانی شد، پیش‌بینی می‌شود این رقم در سال 2019 از 2.35 میلیارد دلار هم فراتر رود.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مرکز تحقیقاتی CCS Insight به دنبال بررسی گسترده خود در بازار جهانی اعلام کرد که رشد اصلی بازار گوشی‌های هوشمند مربوط به بازارهای نوظهور می‌شود و البته گوشی‌های پیشرفته در بازارهای توسعه یافته فروش بالاتری دارند.

بر اساس این بررسی‌ها گفته شده است تا سال 2017 میلادی بازار اروپای غربی و آمریکایی شمالی اشباع می‌شود و پس از آن شاهد کاهش فروش گوشی‌های هوشمند در آنها خواهیم بود.

«جاسدیپ بادیال» تحلیلگر ارشد بخش دستگاه‌های هوشمند در مرکز CCS Insight در این خصوص گفت: «اگرچه از سال 2007 به بعد گوشی‌های هوشمند پیشرفته از جمله آیفون بیشترین فروش خود را در اروپای غربی و آمریکای شمالی دارند، اما پیش بینی می‌کنیم از سال 2017 به بعد این دو منطقه در حوزه گوشی‌های هوشمند بازار خود را از دست بدهند».

البته اپل با دنبال کردن فرآیند متوقف نشدنی توسعه آیفون می‌کوشد محبوبیت خود را نزد کاربران جهانی حذف کند تا بیشترین سود و درآمد را از بازار گوشی‌های هوشمند به دست آورد. در سال 2014 میلادی سهم اپل از بازار جهانی گوشی‌های هوشمند 37 درصد بود که این رقم از 32 درصد سال 2013 بیشتر محاسبه شد.

مرکز CCS Insight همچنین اعلام کرد که در سال 2014 میلادی موفق شد 15.1 درصد بر سهم خود در بازار جهانی گوشی‌های هوشمند بیافزاید که پیش‌بینی می‌شود این روند برای سال جاری هم به همین صورت دنبال شود.


​​