تحلیل بازار

نخستین فروشگاه مایکروسافت در خارج از آمریکای شمالی تاسیس شد

شرکت مایکروسافت از افتتاح فروشگاه جدید خود در استرالیا خبر داد تا بر این اساس برای نخستین بار یک فروشگاه اصلی و بزرگ مایکروسافت در خارج از آمریکای شمالی راه‌اندازی شود.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این فروشگاه که در شهر سیدنی و در مرکز خرید Pitt Street راه‌اندازی شده است، تنها چند صد متر با فروشگاه اصلی و بزرگ اپل فاصله دارد.

«پیپ مارلو»  مدیر شعبه مایکروسافت در استرالیا گفت: «این بیشتر از یک فروشگاه محسوب می‌شود. در این مرکز نوآوری‌هایی در سطح جهانی ارایه می‌شود و کاربران فناوری‌هایی را پیش‌روی خود می‌بینند که توقع دارند مایکروسافت در اختیار آنها بگذارد. اینجا فضایی است که کاربران می‌توانند ببینند و یاد بگیرند که چگونه از فناوری‌های خود حداکثر استفاده را ببرند».

نخستین فروشگاه اصلی مایکروسافت در خارج از آمریکای شمالی در فضایی به وسعت 6254 فوت مربع راه‌اندازی شده است و بخش‌های مختلفی از جمله رایانه‌های شخصی ویندوزی، دستگاه‌های Surface، ویندوز فون، کنسول‌های Xbox و نرم‌افزارهای مختلف را شامل می‌شود.

اگرچه مایکروسافت هنوز تاریخ مشخصی را برای آغاز فروش محصولات خود در این مرکز اعلام نکرده است، اما پیش‌بینی می‌شود اواخر سال 2015 پیش از شروع تعطیلات کریسمس استرالیایی‌ها بتوانند خریدهای خود را در این فروشگاه انجام دهند.


​​