تلفن همراه

مدیرعامل همراه اول اعلام کرد: ضابطه جدید برای ثبت سند مالکیت سیم‌کارت اعتباری

منبع: دنیای اقتصاد
مدیرعامل همراه اول گفت: معمولا اسناد مالکیـت سیــم‌کارت‏های دائمی کامل است. 
ضابطه‏ای نیز برای تسهیل نقل و انتقال سیم‌کارت اعتباری تدوین کرده‏ایم که اگر کسی ادعا دارد مالک سیم‌کارت است، سند را به نام او ثبت می‏کنیم. سپس اگر شخصی نیز ادعا داشت درخواست او بررسی خواهد شد.
وحید صدوقی درباره فعالیت سیم‌کارت‏های بدون سند قطعی اظهار کرد: اپراتور بارها با ارسال پیامک‏هایی لزوم تغییر نام سند سیم‌کارت پس از واگذاری و انتقال مالکیت را به مشترکان یادآوری کرده است. علاوه‌بر لزوم وجود کد ملی مالک خط در پایگاه داده اپراتور، از نظر حقوقی لازم است مالک سند سیم‌کارت به نام خود را نیز داشته باشد.
مدیرعامل همراه اول با بیان اینکه مشترکان باید در صورت واگذاری سیم‌کارت به شخص دیگر مراحل انتقال امتیاز در دفاتر مربوطه را تکمیل کنند، تاکید کرد: در غیر این صورت هنگام ارتکاب جرم، مالک سیم‌کارت در مراجع قانونی پاسخگو خواهد بود.
وی یادآور شد: درباره سیم‌کارت‏های دائمی معمولا مراحل تنظیم سند و انتقال مالکیت به‌طور کامل انجام می‌شود.
صدوقی تصریح کرد: درباره سیم‌کارت‏های اعتباری که اغلب مشکلات ناشی از عدم انتقال مالکیت درباره این سیم‌کارت‏ها حادث می‌‏شود، ضابطه‏ای برای تسهیل نقل و انتقال سیم‌کارت تدوین کرده‏ایم؛ به این صورت که اگر کسی ادعا دارد مالک سیم‌کارت است سند را به نام او ثبت می‏کنیم، سپس اگر کسی در رابطه با آن سیم‌کارت مراجعه کرد و ادعا داشت، درخواست او بررسی خواهد شد.

​​