فناوری اطلاعات

تعرفه پایه خدمات فنی و تخصصی رایانه سال 94

منبع: فناوران
اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران تعرفه نرخ خدمات فنی و تخصصی رایانه و ماشین‎های اداری را بر روی سایت اتحادیه itunion.ir منتشر کرد و از مسوولان واحدهای صنفی خواست ضمن رعایت دقیق آن را در معرض دید مشتریان خود قرار دهند.
 
با توجه به اینکه  تعرفه خدمات فنی و تخصصی رایانه هم‌اکنون بر روی سایت اتحادیه فناوران درج شده است، واحدهای صنفی می‎توانند با مراجعه به سایت آن را پرینت گرفته و در فروشگاه خود نصب کنند. لازم به ذکر است، هزينه‌هاي اعلام شده در تعرفه مذکور بدون در نظر گرفتن مدت زمان تعمير و جهت رفع نواقص است و بهاي قطعات يدكي جداگانه با نرخ‌هاي متعارف وصول می‌شود.
همچنین هزينه قطعات يدكي تعويض شده بر اساس قيمت جداگانه از مشتري دريافت مي‎شود و دستگاه‎هایی كه بر اثر فرسودگي يا زنگ‎زدگي خرابي آنها از حد متعارف تجاوز کند هزينه سرويس بر اساس توافقنامه كتبي با مشتري خواهد بود.
بر اساس اعلام اتحادیه فناوران، تعميركار باید داراي پروانه كسب معتبر از اتحاديه باشد و يا تعمیر باید زیر نظر مجوز نماينده رسمي شركت فروشنده داراي نمايندگي انحصاري انجام پذيرد.
چنانچه تعميركار رسمي شركت نماينده انحصاري و يا تعميركاران داراي پروانه كسب تعميرات ماشين‎هاي اداري و رایانه اعلام کند دستگاه از رده تعميرات عادي خارج است و بايستي جنرال سرويس در محل كارگاه انجام پذيرد در صورت ارسال نشدن مسووليت با صاحب دستگاه است.
 تعمير بردهاي الكترونيكي 
در خصوص بردهاي الكترونيكي دستگاه هزينه قطعات تعويض شده به صورت جداگانه محاسبه و دريافت مي‌شود و براساس جدول جداگانه تنظيم شده است .
لازم به توضیح است، تمام نرخ‎هاي مشخص شده براي داخل محدوده شهر تهران شمال از جنوب اتوبان صدر، شرق از خيابان تهرانپارس، انتهای خیابان دماوند، جنوب از بزرگراه بعثت، غرب هم ميدان آزادي حد نهايي سه راه فرودگاه به اضافه  200هزار  ريال بابت هزينه اياب و ذهاب داخل محدوده تعريفي به مبلغ هزينه تعميرات اضافه خواهد شد. هزينه اياب و ذهاب خارج (محدوده شهر تهران) طبق شركت با توافق دريافت خواهد شد.
بر اساس این گزارش، هرگونه انعقاد قرارداد سرويس و تعميرات ساليانه بر اساس توافق طرفين داراي اعتبار خواهد بود.
  لزوم داشتن پروانه کسب برای تعمیر
تعميرات سخت‎افزاري، رايانه و ماشين‌هاي اداري مستلزم داشتن پروانه كسب معتبر صادر شده از اتحاديه در رسته تعمير بوده و واحدهاي صنفي كه پروانه كسب آنها فاقد كلمه تعمير در ستون رسته واحد صنفي است مجاز به امر تعمير نیستند. در عین حال پرسنل واحدهای تعمیراتی برای ورود به تمام اماکن جهت ارایه خدمات باید دارای کارت شناسایی تایید شده از اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران باشند در غیر این‎صورت اتحادیه هیچگونه مسوولیتی در مقابل افراد فاقد دارای کارت شناسایی ندارد.

​​