تلفن همراه

یک‌چهارم پرداخت‌های آنلاین با دستگاه موبایلی انجام می‌شود

تمایل کاربران موبایلی جهان به پرداخت‌های آنلاین از طریق این دستگاه الکترونیکی رو به افزایش است و نتایج حاصل از یک مطالعه جدید نشان می‌دهد در فصل نخست سال 2015 میلادی 27.2 درصد از پرداخت‌های آنلاین در جهان به کمک دستگاه‌های موبایلی انجام شده است.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، بر اساس این بررسی مشخص شد در فصل چهارم سال 2014 میلادی کاربران آنلاین 25.8 درصد پرداخت‌های الکترونیکی خود را به کمک دستگاه موبایلی انجام دادند و آمار مربوط به فصل نخست امسال نیز رشد 39 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان داده است.

میانگین ارزش پول پرداخت شده برای خرید آنلاین کالاهای مختلف در دستگاه‌های موبایلی نسبت به رایانه‌های رومیزی افزایش یافته است و مرکز Adyen که این مطالعه را انجام داده، تاکید می‌کند که این روند در فصل‌های آتی نیز سیر صعودی خود را دنبال می‌کند.

آمریکای شمالی در سه ماه نخست امسال بیشترین رشد را در این زمینه تجربه کرد و کارشناسان اعلام کردند در این دوره زمانی میزان خریدهای موبایلی در منطقه یاد شده رشد 26.7 درصدی را تجربه کرد.

این رشد در منطقه اروپا 28.6 درصد محاسبه شد و بازار آسیا نیز با افزایش 20 درصدی پرداخت‌های موبایلی در فصل نخست 2015 همراه بود.

اما در منطقه بریتانیا بیشترین تمایل به پرداخت‌های موبایلی و خریدهای آنلاین با دستگاه‌های همراه دیده شد و در فصل نخست سال 2015 این فرآیند نسبت به مدت مشابه سال قبل 44.4 درصد افزایش یافت.


​​