فناوری اطلاعات

پیش‏‌بینی گارتنر از وضعیت بازار زیرساخت‏‌های آی‌تی در خاورمیانه و آفریقا

منبع: همکاران سیستم
شرکت پژوهشی گارتنر پیش‌‏بینی کرده است کشورهای منطقه خاورمیانه و آفریقا امسال ۳.۴ میلیارد دلار در بازار زیرساخت‏‌های آی تی هزینه خواهند کرد.
 
                              
 
گارتنر در گزارش جدید خود پیش‌‏بینی کرده است کشورهای منطقه خاورمیانه و آفریقا در سال ۲۰۱۵ حدود ۳.۴ میلیارد دلار در بازار زیرساخت‏‌های آی‌تی هزینه خواهند کرد که این رقم ۰.۹ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۴ خواهد بود. شرکت گارتنر بازار زیرساخت‏‌های آی تی را دارای چهار بخش سرورها، زیرساخت‏های ذخیره‌‏سازی و تجهیزات شبکه‏‏ کسب‌‏وکارها می‌‏داند.
در گزارش گارتنر آمده است: به خاطر تداوم کاهش قیمت نفت، عوامل کلان اقتصادی در کشورهای حوزه خلیج فارس به ایجاد فشارهای اقتصادی فزاینده‏ای انجامیده است. انتظار ما این است که این امر تاثیرات منفی بر هزینه‌‏کردها در بازار آی‌تی داشته باشد. ما امسال شاهد نشانه‏‌هایی از کاهش هزینه‏‌کردها در این بازار هستیم.
بر اساس این گزارش، شرکت گارتنر انتظار دارد کشورهای آفریقایی و خاورمیانه در سال جاری میلادی حدود ۶۳۳ میلیون دلار از بودجه خود را صرف خرید زیرساخت‏‌های ذخیره‏‌سازی کنند. سرورها نیز یک میلیارد و ۳۲۳ میلیون دلار از این هزینه‌‏کردها را به خود اختصاص خواهد داد. شبکه‏‌های محلی ویژه کسب و کارها (LAN) نیز  درآمدی ۹۳۱ میلیون دلاری برای عرضه‌‏کنندگان این فناوری به همراه خواهد داشت و شبکه‌‏های جهانی ویژه کسب و کارها (WAN) نیز ۶۰۰ میلیون دلار درآمدزایی خواهد کرد.

​​