فناوری اطلاعات

پیش‏‌بینی هزینه‌‏کرد ۲.۸۶ میلیارد دلاری صنعت درمانی خاورمیانه و شمال آفریقا در بازار آی‌تی

منبع: همکاران سیستم
شرکت گارتنر پیش‏‌بینی کرده است صنعت خدمات بهداشتی و درمانی در کشورهای منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا امسال ۲.۸۶ میلیارد دلار در بازار محصولات آی‌تی هزینه خواهند کرد.
تحلیل‏گران گارتنر انتظار دارند عرضه‌‏کنندگان خدمات بهداشتی و درمانی در سال ۲۰۱۵ میلادی ۲.۸۶ میلیارد دلار در بازار محصولات و خدمات آی تی هزینه کنند که این رقم ۰.۸ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۴ است. منظور گارتنر از عرضه‌‏کنندگان خدمات بهداشتی و درمانی بیمارستان‏‌ها و مطب‏‌های پزشکان است. تحلیل‏گران گارتنر هزینه‌‏کرد صنعت خدمات بهداشتی و درمانی در بخش‏‌های خدماتی داخلی، نرم‏‌افزار، خدمات آی‌تی، پایگاه‏‌های داده، ابزارها و خدمات تلکام را تخمین زده‌‏اند و پیش‏بینی کرده‌‏اند بخش خدمات تلکام بیشترین میزان این هزینه‌‏کردها را به خود اختصاص دهد. 
بر اساس گزارش گارتنر، صنعت خدمات پزشکی و درمانی امسال ۱.۲ میلیارد دلار در بخش خدمات و ابزارهای تلکام هزینه خواهد کرد. اما بخش نرم‌‏افزار پررشدترین بخش بازار آی‌تی از این نظر خواهد بود. انتظار می‏‌رود هزینه‏‌کرد صنعت خدمات بهداشتی و درمانی در این بخش با رشد ۸.۳ درصدی به ۴۱۰ میلیون دلار برسد.
بر اساس این گزاش، بخش خدمات داخلی نیز ۵۰۲ میلیون دلار از این هزینه‏‌کردها را به خود اختصاص خواهد داد. منظور از بخش خدمات داخلی، حقوق و مزایایی است که بیمارستان‏‌ها و مطب پزشکان به کارکنان بخش خدمات آی‌تی خود می‏پردازند. هزینه‏‌کردها در بخش خدمات آی‌تی نیز ۳۵۴ میلیون دلار اعلام شده است. بخش قابل توجهی از این هزینه‌‏کرد نیز به عملیات برون‏‌سپاری فرایندهای کسب و کار، پشتیبانی نرم‏‌افزار و مشاوره‌‏دهی اختصاص خواهد یافت.

​​