تلفن همراه

امسال در بازار جهانی تعداد کمتری گوشی هوشمند فروخته می‌شود

در فصل نخست سال 2015 میلادی درخواست بازار جهانی برای خرید گوشی‌های هوشمند جدید نسبت به مدت مشابه سال قبل 7 درصد افزایش یافت.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در این دوره زمانی سه ماهه 310 میلیون دستگاه گوشی هوشمند فروخته شد که این رقم نسبت به تعداد گوشی‌های فروخته شده در سه ماه پایانی سال 2014 کاهش 19 درصدی را نشان داد.

پایین آمدن تعداد گوشی‌های فروخته شده در بازار جهانی در شرایطی صورت گرفت که کارشناسان اعلام کردند میزان فروش گوشی‌های جدید در چین و کشورهای توسعه‌یافته آسیایی به ترتیب 14 و 5 درصد نسبت به فصل پایانی 2014 کمتر شده است.

لازم به ذکر است که فروش گوشی‌های هوشمند در اروپای غربی هم سیر نزولی را دنبال کرد و در اسپانیا و فرانسه این روند بیش از دیگر مناطق اروپایی دیده شد. در حالی که بازار جهانی گوشی‌های هوشمند آخرین گام‌های خود برای اشباع شده را برمی‌دارد، ‌پیش‌بینی می‌شود که طی سال 2015 میلادی تعداد گوشی‌های فروخته شده نسبت به سال 2014 کمتر باشد.

در اروپای مرکزی وضعیت کلان اقتصادی در روسیه تاثیرات قابل ملاحظه‌ای برجا گذاشت. بر این اساس مرکز تحقیقاتی GfK پیش‌بینی کرد درخواست این منطقه برای خرید گوشی هوشمند در سال 2015 میلادی به کمترین میزان خود از سال 2010 به بعد خواهد رسید.


​​