تلفن همراه

با گوگل IO: سرویس Inbox به صورت عمومی در اختیار تمام کاربران قرار گرفت

منبع: دیجیاتو
پس از ۸ ماه ارائه اپلیکیشن Inbox از طریق دعوتنامه، گوگل تصمیم دارد این سرویس را به صورت سراسری برای استفاده عموم آزاد کند. اولین بار، این اپلیکیشن ایمیل در اکتبر سال گذشته معرفی شد و گوگل به وسیله آن سعی داشت شیوه ارائه سرویس ایمیل را بازآفرینی کند.
 
اپلیکیشن Inbox روی سیستم عامل های iOS و اندروید قابل دسترس است و اگر از کاربران نسخه دسکتاپی مرورگر کروم باشید نیز می توانید از این سرویس به صورت پیش فرض بهره ببرید.
 
 
اینباکس چند ترفند و قابلیت ساده اما کارآمد دارد، از جمله امکان Snooze کردن پیام ها، دسته بندی ایمیل ها در گروه بندی های مختلف و سیستم کارتی همانند سرویس Google Now که اطلاعات مهم را به شما در جایگاه خاصی نمایش می دهد و از مشاهده ایمیل های قدیمی باز می دارد.
 
امکان جالب دیگر، کنسل کردن ارسال ایمیل تا چند لحظه پس از ارسال است. بنابراین اگر ایمیل مهمی ارسال می کنید و به ناگه متوجه اشتباهی در متن خود می شوید، می توانید سریعا ایمیل را کنسل کرده و پس از اصلاح آن را ارسال کنید. همچنین، اینباکس با اپلیکیشن Keep ارتباط برقرار خواهد کرد تا لیست کارها به صورت منظم درون اینباکس نمایش داده شود.
 
گوگل با شرکایی چون HotelTonight، پینترست و Eat24 همکاری می کند تا محیط اینباکس را تعاملی تر کند. بدین صورت که کاربر بدون نیاز به خروج از اپلیکیشن، قادر به رفع نیازهایش باشد.
 
ساندار پیچای دقایقی پیش اعلام کرد که سرویس جیمیل، ماهانه ۹۰۰ میلیون کاربر فعال دارد که ۷۵ درصد آن ها از اپلیکیشن موبایل جیمیل استفاده می کنند.

​​