گجت

گوگل به کمک Levi's لباس هوشمند می‌سازد+ویدئو

گوگل از آغاز همکاری‌های خود با یکی از بزرگترین تولیدکنندگان مد و پوشاک جهان موسوم به Levi’s خبر داد تا از این طریق بتواند نسل جدید لباس‌های هوشمند را تولید کند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این اقدام گوگل برمبنای طرح جدید این شرکت موسوم به Project Jacquard دنبال می‌شود که به موجب آن نوعی پارچه مجهز به مواد رسانا تولید می‌شود تا امکان دوخت انواع لباس مبتنی بر آن فراهم شود.

گروه مرکز تحقیقاتی ATAP وابسته به گوگل توضیح داد که چگونه پارچه از این مواد ساخته می‌شود و تولیدکنندگان پوشاک به راحتی می‌توانند انواع لباس را با آن بدوزند. در این توضیحات گفته شده است که پارچه رسانا می‌تواند به هر رنگ و با هر ضخامتی تولید شود.

گوگل در یک تصویر ویدیویی ژاکتی را نشان داده که از پارچه Jacquard ساخته شده است و کاربر می‌تواند از آن به عنوان یک نمایشگر لمسی استفاده کند. موادی که در این پارچه به کار گرفته شده‌اند نسبت به لمس انگشتان دست حساس هستن و حتی می‌توانند حرکات بدن انسان را تشخیص دهند. این مواد امکان برقراری تماس تلفنی را فراهم می‌کنند و ارتباط نزدیک با اطرافیان را ممکن می‌سازند.

البته باید توجه داشت که استفاده از فناوری‌های هوشمند برای عرضه نسل جدید لباس‌ها کافی نیست. گوگل یک شرکت فعال در عرصه مد محسوب نمی‌شود و به همین خاطر همکاری‌هایی را با Levi’s آغاز کرده است تا بتواند این پوشاک را به بهترین شکل تولید کند و آن را به دست کاربران جهانی برساند.

 

 


​​