بازی

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای جمع‌آوری گیم‌های خارجی از بازار را تکذیب کرد

 
بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای اعلام کرد: جمع‌آوری بازی‌های رایانه‌ای خارجی از بازار ایران، موضوعی است که چندی پیش در رسانه‌ها مطرح شد و نگرانی برخی کاربران بازی‌های رایانه‌های در ایران را به دنبال داشت که ممکن است دیگر نتوانند از بازی‌های روز دنیا استفاده کنند اما این تنها یک برداشت اشتباه از یک خبر است.
 
 
حسن کریمی قدوسی، قائم مقام بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در همین راستا تاکید کرد که قرار نیست بازی‌های رایانه‌ای خارجی از سطح بازار جمع‌آوری شوند.
 
کریمی قدوسی گفت: ساماندهی بازار بازی در ایران به معنای جمع‌آوری بازی‌های خارجی نیست بلکه هدف جمع‌آوری بازی‌هایی است که به‌صورت قاچاق و زیرزمینی در بازار عرضه می‌شوند. در نتیجه قرار نیست مخاطبان را از دست‌یابی به بازی‌های خارجی محروم کنیم.
 
قائم مقام بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای تاکید کرد: امروزه تمام کشورها حتی کشورهای همسایه از جمله امارات متحده عربی، کنترل کاملی بر روی بازار بازی خود دارند و همین مسئله به آنها کمک کرده تا بتوانند بازاری جهانی و با رعایت کپی‌رایت داشته باشند. اگر بخواهیم روزی در ایران بازاری جهانی داشته باشیم، اولین قدم این است که کنترل کاملی روی بازار داشته و کانال‌های انتشار را قانونی کنیم.
 
به گفته وی در حال حاضر تنها محصولی که بیشترین ضرر را از عرضه قاچاق متحمل می‌شود، بازی‌های رایانه‌ای است و در سال‌های گذشته بازار رسانه‌هایی همچون موسیقی و فیلم به طور نسبی سامان‌دهی شده که این مهم باعث بهبود وضعیت بازار برای فعالان آن عرصه‌ها شده است.

​​