فناوری اطلاعات

فروشگاه‌های آمریکا علاقه‌ای به اپل پِی ندارند

منبع: تسنیم
تعداد زیادی از فروشگاه‌های بزرگ ایالات متحده آمریکا هنوز از سیستم پرداخت اپل پِی پشتیبانی نمی‌کنند.
 
 
رویترز در گزارشی برآوردی از میزان فروشگاه‌های بزرگ که در قالب خرده فروشی ارائه خدمات می‌دهند، داشته و تعداد آنها را 100 فروشگاه در آمریکا عنوان کرده است که به نوعی در اولویت استفاده از خدمات پرداخت اپل هستند.
براساس این گزارش تاکنون کمتر از یک چهارم کمپانی‌های حائز شرایط از خدمات اپل پی استفاده کرده‌اند در حالیکه دو سوم آنها برنامه‌ای برای استفاده از این سرویس در سال جاری ندارند.
برخی از خرده فروشی‌ها نیز که تعداد آنها کم است گفته‌اند از سال آینده به سمت این خدمات می‌روند.
دلیل اصلی فروشگاه‌هایی که روی خوش به اپل پی نشان نداده‌اند این است که تجهیزات بیشتر باید نصب کنند، نسبت به جمع‌آوری اطلاعات رد و بدل شده در تراکنش‌ها از منظر امنیتی خوشبین نیستند و تقاضای مشتریان برای استفاده از این خدمت را کافی نمی‌دانند.
بعضی خرده‌ فروشی‌ها در آمریکا همکاری مشترکی برای کنار گذاشتن دبیت و کردیت کارت را از مبادلات مالی شروع کرده‌اند تا از این طریق بتوانند مستقیم به حساب بانکی افراد متصل شوند و پول خود را از این مسیر دریافت کنند.
اَپِل پِی یا سامانه پرداخت اپل یکی از روش‌های نوین پرداخت پول همچون پرداخت همراه یا کیف پول دیجیتالی است که شرکت اپل آن را سال گذشته معرفی کرد. برای بهره‌گیری از این سامانه، کاربر می‌بایست نخست تنها برای یک بار اطلاعات کارت اعتباری خود را وارد آیفون (آیفون 5 به بالا) نماید و پس از آن هر بار که کالا یا خدماتی را خریداری می‌کند، می‌تواند با نزدیک کردن آی دیوایس خود به پایانه مهجز به فناوری اِن اِف سی (NFC)، هزینه را پرداخت نمیاد.

​​