تلفن همراه

گوشی‌های سونی از ابتدای ژوئیه صاحب اندروید 5.1 می‌شوند

شرکت سونی قصد دارد برای گوشی‌های هوشمند خود در سری محصولات Xperia Z و M2 به‌روزرسانی گسترده انجام دهد و آخرین نسخه از سیستم‌عامل اندروید را به دست صاحبان این محصولات برساند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، بر اساس آخرین تصمیمات سونی اعلام شده است که از ژوئیه امسال صاحبان این گوشی‌های هوشمند سیستم‌عامل Android 5.1 Lollipop را در اختیار می‌گیرند.

بر اساس بیانیه رسمی منتشر شده از سوی مرکز تولید دستگاه‌های موبایلی سونی، این سیستم‌عامل برای سری گوشی‌های هوشمند Xperia Z، Xperia C3 و T2 Ultra عرضه خواهد شد و پس از آن گوشی‌های Xperia   و M2 Aqua آن را در اختیار خواهند گرفت.

شرکت سونی اعلام کرده است که صاحبان این دستگاه‌ها به همراه برخی مدل‌های دیگر از ابتدای ماه ژوئیه می‌توانند منتظر نسخه جدید این سیستم عامل باشند.

گوشی‌هایی که سونی در نظر دارد طی مرحله نخست آن را به‌روز کند شامل موارد زیر می‌شود: سری گوشی‌های Xperia Z، سری گوشی‌های Xperia Z1، سری گوشی‌های Xperia Z2، سری گوشی‌های Xperia Z3، Xperia ZL، Xperia ZR، Xperia Tablet Z، Xperia T2 Ultra، Xperia C3، Xperia M2 و Xperia M2 Aqua.


​​