فناوری اطلاعات

آمازون بازی رایانه‌ای می‌سازد

منبع: دیجی کالا
اخیرا شرکت آمازون، بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی در سطح جهان در وب‌سایت Gamasutra اعلامیه‌ای منتشر کرده و در آن از توسعه‌دهندگان بازی‌های رایانه‌ای دعوت به همکاری کرده است.
 
شرکت آمازون، بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی فعال در سطح جهان تصمیم دارد اولین بازی رایانه‌ای خودش را بسازد؛ به همین منظور هم قصد دارد تیمی از متخصصان طراحی و تولید بازی‌های رایانه‌ای را استخدام کند.
 
این شرکت یک آگهی دعوت به‌کار در وب‌سایت Gamasutra منتشر کرده و در آن از تمایل‌اش به استخدام طراحان و سازنده‌های بازی‌های رایانه‌ای خبر داده است.
این شرکت هم اکنون «کیم سوییفت» و «کلینت هاکینگ» از اعضای ارشد تیم تولید بازی‌هایی مثل «پورتال» (Portal) و «فارکرای2» (Far Cry 2) را در تیم خود گرد آورده است. هم‌چنین در فهرست این گزارش نام دست‌اندرکاران ساخت بازی‌هایی مثل «هیلو» (Halo)، «هاف‌لایف2» (Half Life 2) و «آخرین ما» (The Last of Us) هم به‌چشم می‌خورد.
 
این فروشگاه بزرگ اینترنتی پیش‌تر یک دستگاه سرگرمی خانگی را با نام تجاری Fire TV عرضه کرده بود. این دستگاه که قابلیت «ویدیو استریمینگ» و بازی کردن را دارد با استقبال بسیاری رو به رو شد و با موفقیت به فروش رفت. ببه همین خاطر هم دقیقا مشخص نیست که مسوولان آمازون چه برنامه‌ای در سر دارند؛ اما اگر در آینده شاهد باشیم که آمازون به‌طور جدی پا به عرصه‌ی هنرصنعت بازی‌های رایانه‌ای و ویدیویی گذاشته، چندان هم تعجب نخواهیم کرد.

​​