تلفن همراه

70 درصد مردم جهان در سال 2020 گوشی هوشمند دارند

آخرین نسخه از گزارش سالانه Ericsson Mobility Report روز جاری منتشر شد و شرکت سوئدی اریکسون در آن نشان داد فناوری‌های موبایلی چگونه تا سال 2020 متحول می‌شوند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در این گزارش گفته شد تعداد مشترکان تلفن‌همراه تا سال 2020 میلادی با رشد دو برابری نسبت به این روزها از 6.1 میلیارد نفر هم فراتر می‌رود. در آن سال بیش از 70 درصد مردم جهان از گوشی هوشمند استفاده می‌کنند و 90 درصد مردم تحت پوشش شبکه‌های پهن‌باند موبایلی قرار خواهند داشت.

در این گزارش به بازارهای نوظهور و افزایش تعداد دستگاه‌های الکترونیکی به ازای هر یک کاربر اشاره شد. طی سال 2020 در کشورهای درحال توسعه تعداد مشترکان تلفن همراه همچنان سیر صعودی را دنبال خواهد کرد و گوشی هوشمند به ابزار کاربردی‌تر تبدیل خواهد شد.

طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته، در سال 2020 میلادی 80 درصد کاربران جدید گوشی‌های هوشمند در مناطق آسیا پسیفیک، خاورمیانه و آفریقا سکونت خواهند داشت.

همچنین پیش‌بینی شده است در سال 2020 میزان داده‌های منتقل شده مبتنی بر گوشی‌های هوشمند 10 برابر افزایش یابد و 80 درصد ترافیک شبکه موبایلی جهان مختص گوشی‌های هوشمند باشد.

هم‌اکنون در آمریکای شمالی به‌ازای هر دستگاه گوشی هوشمند در هر ماه 2.4 گیگابایت داده مصرف می‌شود که پیش‌بینی شده است این رقم در سال 2020 از 14 گیگابایت هم فراتر رود.

شرکت اریکسون همچنین پیش‌بینی کرده است که در سال 2020 میلادی بیش از 26 میلیارد دستگاه الکترونیکی متصل به اینترنت در سراسر جهان مورد استفاده قرار گیرند و طی دو سال بعد از آن رقم مذکور به 50 میلیارد عدد برسد.


​​