تلفن همراه

LG G4، آسان‌ترین گوشی هوشمند پیشرفته جهان برای تعمیرات

هرچه جلوتر می‌رود گوشی‌های هوشمند باریک و باریک‌تر می‌شوند و این مسئله باعث می‌شود تا سیستم سخت‌افزاری داخلی آنها پیچیده‌تر و درهم تنیده‌تر شود.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این مسئله به تولیدکنندگان دستگاه‌های موبایلی کمک می‌کند تا قابلیت‌های جدید خود را به راحتی به گوشی اضافه کنند و به عنوان مثال بتوانند سیستم ضدآب را برای همه بخش‌های داخلی در نظر بگیرند. اما همین مسئله مشکلاتی را هم به همراه می‌آورد و مهم‌ترن آن تعمیر چنین گوشی‌هایی است.

گوشی هوشمند LG G4 که مدت کوتاهی از زمان ورود آن به بازار می‌گذرد، در آخرین بررسی‌ها مشخص شده است که بهترین گوشی هوشمند پیشرفته جهان برای تعمیرات است.

مرکز iFixit در بررسی جدید خود تمام بخش‌های G4 را از یکدیگر جدا کرد و در نتیجه مشخص شد بر اساس معیارهای موجود در زمینه تعمیرات، این گوش از عدد 10 امتیاز 8 را می‌گیرد.

این یک اتفاق قابل ملاحظه برای گوشی هوشمند G4 محسوب می‌شود. زیرا مهم‌ترین رقبای آن یعنی Galaxy S6 و S6 Edge سامسونگ از امتیاز 10 به‌ترتیب اعداد 4 و 3 را در زمینه تعمیرات کسب کرده‌اند.

بخشی پشتی با قابلیت تعویض توسط کاربر و باتری قابل تعویض مهم‌ترین نکاتی بودند که باعث شدند این امتیاز برای گوشی کره‌ای G4 افزایش یابد. در قسمت داخلی گوشی از پیچ‌های غیرمتعارف یا چسب‌های مخصوص برای اتصال قطعات استفاده نشده و همین مسئله تعمیر آن را آسان کرده است.


​​