تلفن همراه

اپل شبکه پرسرعتی برای سرویس های ابری خود می سازد

منبع: زومیت
اپل در حال ساخت شبکه‌ای پرسرعت به منظور ارتقا دیتاسنترهای خود است.
این کمپانی قصد دارد تا با ارائه دهندگان خدمات ابری نظیر آمازون، گوگل و مایکروسافت در رقابت باشد.
 
اپل با ساخت شبکه‌ی پرسرعت، زیرساخت دیتاسنتر خود را بهبود می‌بخشد که در نهایت محتوای سرویس‌های تحت شبکه‌ی ابری مانند آیکلاد، آیتونز و سیری با سرعت بیشتری به کاربر ارائه خواهند شد.
 
شبکه‌ی پرسرعت جدید اپل برای سرویس اپل موزیک که در WWDC 2015 معرفی شد، بسیار مفید و کاربردی خواهد بود. این شبکه همانند دیگر سرویس‌های ابری اپل، روی محتوای اپل موزیک نیز تاثیر بسزایی خواهد داشت؛ به خصوص اینکه اپل پیش‌بینی کرده تا ۱۰۰ میلیون کاربر برای استفاده از خدمات اپل موزیک ثبت نام کنند.
 
پایه و اساس شبکه‌ی پرسرعت جدید اپل به صورتی خواهد بود که دیتاسنترهای اصلی این کمپانی که در ایالت‌های کالیفرنیا، نوادا، کارولینای شمالی و اُرگون قرار دارند، با سرعت بالا به یکدیگر متصل شوند. علاوه بر این شرکت اپل قصد دارد تا روش‌های جدیدی برای ارسال اطلاعات از طریق کابل‌های فیبرنوری توسعه دهد که در این روش صدها گیگابایت اطلاعات در یک ثانیه رد و بدل خواهند شد. 
 
یکی از افراد آگاه در این پروژه گفت:
 
اپل قصد دارد تا سرعت بسیار بالایی به چهار دیتاسنتر بزرگ به همراه هاب‌های اینترنت خود ببخشد، درنهایت به واسطه‌ی تغییرات یاد شده، محتوای سرویس‌های ابری این کمپانی با سرعت بالایی به کاربران ارائه خواهند شد. اپل با اضافه کردن ظرفیت بیشتر و افزایش کارایی دیتاسنترها و بدون اجاره کردن فضای سرور از ارائه دهندگان خدمات ابری مانند آمازون و مایکروسافت، ترافیک بسیار بالایی را در تجهیزات خود رد و بدل خواهد کرد. 
 
اپل به استفاده از سرورهای اچ‌پی، سوئیچ‌های سیسکو و دیگر تجهیزات شبکه‌ای ادامه خواهد داد، اما با این حال این کمپانی با چندین کمپانی‌ دیگر در خصوص توسعه‌ی تجهیزات شبکه‌ای خود در حال مذاکره است. این تجهیزات توسط اپل طراحی شده و کمپانی‌های شخص ثالث دیگری آن‌ها را تولید خواهند کرد. احتمالا تجهیزات جدید در دیتاسنترهای آینده‌ی اپل که در آریزونا، ایرلند و دانمارک قرار خواهند داشت، بکار برده می‌شوند.
 
تا سال ۲۰۱۴، اپل هفتمین شرکتی بود که بزرگ‌ترین زیرساخت مبتنی بر تکنولوژی کلاد را در اختیار داشت. بر اساس گزارش شرکت تحقیقاتی Analysys، این کمپانی تا سال پیش یک میلیارد دلار برای دیتاسنترهای خود سرمایه گذاری کرده است. 

​​