تلفن همراه

WeChat در تایوان فیلتر شد

شرکت Tencent مجبور است به فعالیت‌های خود در تایوان خاتمه دهد. زیرا مقامات قانونگذار در این کشور اعلام کردند که از این پس دسترسی به ابزار پیام‌رسان WeChat در این جزیره وجود نخواهد داشت و به عبارت دیگر WeChat فیلتر خواهد شد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، بر اساس گزارش منتشر شده در روزنامه محلی وانت چاینا تایمز، «کمیسیون سرمایه‌گذاری تایوان» در تاریخ 8 ژوئن اعلام کرد که اگرچه شعبه تایوانی شرکت Tencent‌ به عنوان یک شرکت سرمایه‌گذاری چینی به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد، اما به دلیل بروز برخی مشکلات امکان ادامه فعالیت ابزار پیام‌رسان WeChat در این کشور وجود ندارد. لازم به ذکر است هم‌اکنون 6 میلیون تایوانی عضو WeChat هستند.

اگر ابزار WeChat بر اساس فعالیت‌های اقتصادی خود در کشور تایوان جریمه شود و این مسئله ثابت شود که اقدامات آن برخلاف قوانین صورت گرفته است، شرکت چینی مذکور می‌بایست 600 هزار دلار تایوان(19400 دلار آمریکا) جریمه پرداخت کند.

«چانگ مینگ-بین» دبیرکل کمیسیون سرمایه‌گذاری تایوان در تاریخ 8 ژوئن مذاکراتی را با مقامات ارشد قانون‌گذار این کشور انجام داد و بر اساس آن مقرر شد که باید جلوی فعالیت‌های WeChat گرفته شود.

هم‌اکنون گفته می‌شود که Tencent در اصل یک شرکت هنگ‌کنگی محسوب می‌شود و البته چندین شرکت سرمایه‌گذار خارجی نیز سهام آن را خریداری کرده‌اند و از آنجایی که این شرکت دفتر مرکزی خود را به کشور چین انتقال داده است، می‌بایست بر اساس قوانین دولت چین عمل کند.

چانگ اظهار داشت که Tencent در ژوئن 2012 تصمیم گرفت از طریق واحد هنگ‌کنگ خود در کشور تایوان شعبه جدیدی را تاسیس کند. در جریان این اقدام اسنادی برای فعالیت ابزار پیام‌رسان WeChat ثبت نشد و به همین خاطر فعالیت ابزار هم‌اکنون خلاف قوانین و مقررات است.


​​