تلفن همراه

شرکت Gigabyte از بازار گوشی‌های هوشمند خارج شد

شرکت Gigabyte از بزرگترین تولیدکنندگان تجهیزات الکترونیکی در جهان اعلام کرد که بر اساس آخرین تصمیمات خود از بازار دستگاه‌های موبایلی خارج می شود.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این شرکت تایوانی در حالی تصمیم به خروج از بازار جهانی دستگاه‌های موبایلی گرفته است که گفته می‌شود مرکز تولید این محصولات طی 11 سال گذشته هیچ درآمدی کسب نکرده است..

شرکت Gigabyte طی چند سال اخیر تمرکز خود را بر تولید گوشی‌های هوشمند مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز فون معطوف کرده بود و همین مسئله باعث شد تا فرصت‌های بیشماری که در جریان تولید گوشی‌های اندرویدی وجود دارد را از دست بدهد.

شرکت Gigabyte به دنبال اجرایی کردن این تصمیم اعلام کرد مرکز GSmart که وظیفه تولید گوشی‌های هوشمند و انواع دستگاه‌های موبایلی آن را برعهده داشته است را واگذار می‌کند.

منابع آگاه اعلام کردند که بر اساس مذاکرات اخیر، برند GSmart به شرکت چینی Eastern Europe فروخته شده است. این برند طی سال 2014 میلادی حدود 300 هزار دستگاه گوشی هوشمند را وارد بازار تایوان کرد.

شرکت Gigabyte توضیح داد که با تعطیل کردن مرکز توسعه سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای موبایلی، به صورت گسترده‌تر روی دیگر بخش‌های خود تمرکز می‌کند.


​​