تلفن همراه

آیفون بعدی سپتامبر امسال با فناوری Force Touch عرضه می‌شود

بر اساس گزارش جدید منتشر شده در خبرگزاری بلومبرگ، نسل جدید گوشی هوشمند آیفون وارد نخستین مرحله تولید شد تا بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مدل بعدی آیفون 6 و 6 Plus سپتامبر امسال به صورت رسمی معرفی شود.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، سری بعدی گوشی‌های آیفون قابلیت Force Touch را در نمایشگاه خود جا داده است تا مبتنی بر فشار انگشتان دست کاربران روی سطح بیرونی بتواند بهترین عکس‌العمل را نشان دهد و امکان تایپ را روی نمایشگر لمسی آسان‌تر کند.

منابع آگاه می‌گویند که اپل طی چند سال گذشته فعالیت‌های گسترده‌ای برای توسعه این فناوری انجام داده است و پیش‌بینی می‌شود همراه با مدل جدید گوشی هوشمند آیفون کاربران از آن بهره‌مند شوند.

فناوری Force Touch نخستین بار در ساعت مچی Apple Watch و مک‌بوک 12 اینچی معرفی شد. این فناوری به کاربران امکان می‌دهد تا بر اساس میزان فشار انگشتان خود روی نمایشگر دستگاه یا موشواره هوشمند رایانه‌های مک، قابلیت‌های مختلف داخلی را فعال کنند.

کارشناسان می‌گویند که به طور یقین مدل بعدی گوشی هوشمند آیفون 6 طراحی مشابه مدل کنونی را دارد و فقط برخی امکانات داخلی آن به‌روز می‌شود.

این نخستین باری نیست که منابع آگاه استفاده از فناوری Force Touch در مدل بعدی گوشی هوشمند آیفون را تایید می‌کنند. همچنین گفته شده است که گوشی جدید بدنه یکپارچه آلومینیومی دارد.


​​