فناوری اطلاعات

تحریریه خبری گوگل راه‌اندازی شد

منبع: همشهری آنلاین
گوگل به منظور تقویت مهارت‌های روزنامه‌نگاری یک تحریریه خبری راه‌اندازی کرده است.
استیو گراو مدیر تحریریه، در یک پست وبلاگ چنین اظهار کرده که هدف تحریریه خبری همکاری با روزنامه‌نگاران و کارآفرینان جهت بکار گرفتن طرح‌های فناوری در گزارش اخبار است.
 
گراو چنین گفته است که: "از بخش نقشه‌های گوگل تا یوتیوب، جداول فیوژن، گوگل الرت و جستجو، ابزار های متعددی را ارایه داده‌ایم که اتاق‌های خبری می‌توانند از آنها در گزارش‌ها و داستان سرایی‌های خود استفاده کنند."
 
وی افزود: "در حال حاضر، روزنامه نگاران در سراسر جهان می‌توانند به آموزش این محصولات که به طور خاص برای اتاق‌های خبر ایجاد شده دسترسی داشته باشند."
 
پیشنهادات موجود در صفحه نخست تحریریه خبری آنلاین به آدرس newslab.withgoogle.com شامل دروسی در خصوص تحقیق، گزارش، توزیع، و بکارگیری ابزارهای تحلیلی می‌باشد.
 
گراو همچنین می گوید: "مادامی که چشم انداز و فناوری رسانه‌ها به تحول ادامه می دهد، معتقدیم چنانچه متخصصین تکنولوژی و روزنامه نگاران با هم همکاری کنند می‌توانیم جهان آگاهانه تری ایجاد کنیم".
 
تحریریه خبری به عنوان یک کوشش جهانی معرفی شد و با تیم‌هایی در بریتانیا، فرانسه، آلمان و ایالات متحده راه اندازی گردید.
 
گفتنی است هفته گذشته یوتیوب از طرحی برای "خبرنامه‌های" فیلم‌های شاهدان عینی و یک پروژه جداگانه از فیلم‌های مرتبط با عدالت اجتماعی و حقوق بشر خبر داد.
 

​​