تلفن همراه

محافظت دستگاه‌های دیجیتالی در مقابل کودکان

منبع: دنیای اقتصاد
این روزها اسباب‌بازی که در اختیار کودکان قرار می‌گیرد بسیار متفاوت‌تر از اسباب‌بازی است که یک کودک در 20 سال گذشته در اختیار داشت.  کودکان امروزی به کمتر از تلفن هوشمند یا تبلت راضی نمی‌شوند و اگر هم والدینشان این ابزارهای دیجیتالی را در اختیارشان نگذارند، قطعا تلفن یا تبلت خودشان مورد استفاده کودکان قرار می‌گیرد. اگر شما هم فرزندانی دارید که بدون اینکه مطلع شوید سروقت دستگاه دیجیتالی شما می‌روند و در کمتر از ثانیه‌ای همه چیز را از بین می‌برند، می‌توانید از اپلیکیشن «قفل‌کودک» استفاده کنید. 
 
قفل‌کودک یک برنامه ساده است که برنامه‌های روی گوشی و تبلت شما را از دست کودکان در امان نگه می‌دارد. روش معمول در سایر برنامه‌های مشابه به این ترتیب است که برای اجرای برنامه‌های قفل شده باید کلمه عبور وارد کنید اما قفل کودک به گونه‌ای طراحی شده است که در آن برنامه‌های قفل شده کلا غیرقابل اجرا می‌شوند و تا زمانی که قفل کودک فعال باشد کسی قادر نخواهد بود برنامه‌های قفل شده را اجرا کند.
 
این اپلیکیشن کاربری ساده‌‌ای دارد. بعد از نصب اپ روی دستگاه دیجیتالتان، با ورود به بخش انتخاب برنامه‌ اپلیکیشن، ‌می‌توانید لیست کلیه اپلیکیشن‌هایی که روی گوشی یا تبلت خود نصب کرده‌اید را ببینید. حالا می‌توانید از این لیست اپ‌هایی را که دوست دارید انتخاب و دستور قفل شدن‌شان را بدهید. در قدم بعدی باید دایره سبزرنگی را که در مرکز صفحه دیده می‌شود، فشار دهید تا این اپ‌های انتخابی قفل و آیکن قفل کودک در نوار اعلان‌هایتان نمایان شود. با این کار اگر حواستان نباشد و کودکی اتفاقی اقدام به پاک کردن اپ‌های دستگاه دیجیتالیتان کند، ‌این اپ‌ها پاک نمی‌شوند.
 
این اپلیکیشن به صورت رایگان در اختیار کاربران سیستم عامل اندروید قرار گرفته است. در همین زمینه اپلیکیشن دیگری به نام «قفل هوشمند کودک» نیز برای کاربران اندرویدی طراحی شده است برای دریافت این دو اپ می‌توانید به کافه بازار مراجعه کنید.

​​