فناوری اطلاعات

اخراج گسترده کارکنان سابق نوکیا

منبع: فناوران
ظاهرا وضعیت مایکروسافت در بازار موبایل خوب نیست. این شرکت که سال گذشته نوکیا را خریداری کرد و رسما ساخت گوشی را در دست گرفت هم‌اکنون اخراج 7800 نفر از کارمندانش را که بخش بزرگی از آنها کارمندان سابق نوکیا بودند تایید کرده است.
 
با همه اخبار ضد و نقیضی که درباره وضعیت بخش گوشی‌های هوشمند مایکروسافت منتشر شده و حاکی از کاهش شدید سهم ویندوز فون در بازار است، هم‌اکنون نیویورک تایمز اعلام کرده که این کمپانی در آینده نزدیک تغییراتی در این شرکت رخ خواهد داد.گزارش‌ها حاکی است این تغییرات ساختاری در مایکروسافت و اخراج تعداد زیادی از کارمندان این شرکت بیشتر شامل کارکنان بخش سخت‌افزار در مایکروسافت و کارمندان پیشین نوکیا است که پس از واگذاری این شرکت به مایکروسافت رهسپار کارخانه‌های این شرکت شده‌اند.
 
اگرچه مایکروسافت امسال ویندوز 10 را برای موبایل و رایانه یکپارچه کرده و انتظار دارد سهم ویندوز در بازار موبایل دنیا نیز افزایش یابد، اما شواهد نشان می‌دهد که اوضاع بخش موبایل مایکروسافت خیلی مناسب نیست.حتی نیویورک تایمز اعلام کرده که مایکروسافت در آينده نزدیک به اشتباه خود درباره خرید نوکیا اعتراف خواهد کرد. با این حال مایکروسافت همچنان به ساخت گوشی و موفقیت و توسعه بخش موبایل اصرار دارد.
 
بر این اساس ساتیا نادلا، مدیر عامل حاضر مایکروسافت اعلام کرده از آنجا که امسال مایکروسافت ویندوز ‌پی‌سی و موبایل را یکپارچه کرده،‌ بنابراین تجارت گوشی‌های هوشمند منعکس کننده‌ سیاست مایکروسافت در مورد سیستم عامل ویندوز است. به گفته وی،‌ مایکروسافت با تغییر سیاست خود با استفاده از اکوسیستم ویندوز را که شامل گوشی‌های موبایل هم می‌شود تغییر خواهد داد.نادلا همچنین به سرویس‌های تبلیغات و نقشه مایکروسافت نیز اشاره کرده که تاثیر شگرفی روی استراتژی موبایل این کمپانی خواهد داشت.
 
بر اساس گزارش مدیرعامل مایکروسافت، این تعدیل نیرو در واقع بخشی از سیاست اخراج ۱۸ هزار نفر از کارکنان کمپانی آمریکایی است که سال گذشته اعلام کرد بخش بزرگی از این تعدیل جزو کارمندان نوکیا خواهد بود. بر این اساس به نظر می‌رسد با استعفا و کناره‌گیری با توجه به خروج استفن الوپ و همچنین جو هارلو، مایکروسافت ظاهرا در پی تغییر سیاست‌هایش در بخش گوشی‌های هوشمند است.
 

​​