فناوری اطلاعات

نگاهی به آخرین قیمت کالاهای دیجیتال در بازار

منبع: دنیای اقتصاد
آخرین بررسی درباره وضعیت بازار کالای دیجیتال نشان از آن دارد که قیمت‌های ارائه شده نسبت به یک ماه اخیر مانده ثابت است یا با برخی از تخفیف‌های فروشگاهی همراه است. همچنین در مقابل فروشگاه‌ها و شرکت‌هایی که کمتر اقدام به واردات عمده می‌کنند فروشگاه‌های مجازی با انعقاد قرارداد مستقیم با شرکت‌های بزرگ و سازنده کالاهای دیجیتال با حذف واسطه‌ها که عمدتا دخالت آنها به تغییر قیمت‌ها و افزایش منجر می‌شود، اقدام به فروش کالاها با قیمت‌های متناسب می‌کنند.
 
هرچند این فروشگاه‌ها برای ارسال اجناس برای رسیدن به دست مشتری هزینه‌های خود را طلب می‌کنند اما داشتن ویژگی‌هایی همچون بازپس گرفتن اجناسی که مطلوب نیست این دست از فروشنده‌ها را در صدر لیست خرید کاربران قرار داده است.
 
از سویی دیگر با وجود فروش گسترده این دست از فروشگاه‌ها اما در مقابل شرکت‌ها و واحدهای فروشی هستند که در چند ماه اخیر سعی کرده‌اند از قیمت اجناس دیجیتالی خود بکاهند و چشم به راه خریدارانی باشند که به امید پیدا کردن کالا با نرخی پایین، بازارها را طی می‌کنند. به گفته سید مهدی میرمهدی، رئیس اتحادیه رایانه تهران راکد بودن بازارهای کامپیوتر و دیجیتال باعث کاهش 5 تا 10 درصدی قیمت‌های اصلی لوازم شده به طوری که این امر خودخواسته و از سوی فعالان بازار صورت می‌گیرد.
 
همچنین برخی از فعالان بازار در گفت‌وگو با دنیای اقتصاد اعلام کردند که تاکنون تغییرات قیمتی متاثر از توافقات در زمینه هسته‌ای در بازار دیجیتال نمایان نشده است. در ادامه، قیمت برخی از محصولات دیجیتال که قیمت نهایی آن از فروشگاه دیجیکالا اخذ شده آمده است که در طیف‌های مختلف لپ‌تاپ، تبلت و دوربین ارائه شده است.
 
 

​​