تلفن همراه

تغییر رفتار کاربران برای استفاده از چاپگر و اسکنر به وسیله گوشی هوشمند

به دنبال افزایش استفاده از گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی، نحوه چاپ کردن، اسکن کردن و مدیریت اسناد توسط کاربران به میزان قابل ملاحظه تغییر کرده است و دستگاه‌های موبایلی روش استفاده از فناوری‌های مرتبط را به طور کامل تغییر داده‌اند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، بر اساس گزارش منتشر شده از تحقیقات جهانی مرکز IDC در شش کشور مختلف گفته شد که فرصت‌های موبایلی در راستای راهکارهای مرتبط با اسناد دیجیتال همچنان رو به افزایش است و سازمان‌های امروزی ترجیح می‌دهند دستگاه‌های موبایلی را جایگزین سیستم‌های سنتی کنند.

سازمان‌های بزرگ و متوسط عامل اصلی این تغییرات محسوب می‌شوند و 54 درصد کارمندان آنها با گوشی هوشمند و رایانه لوحی فعالیت‌های روزانه خود را دنبال می‌کنند.

علاوه بر این گفته شد که فناوری اطلاعات، بازرگانی فروش عمده کالا، بانکداری، علوم زیستی، صنایع و منابع، و اوراق بهادار شش بخشی محسوب می‌شوند که تمایل به کارگیری فناوری‌های موبایلی توسط آنها بیشتر است.

«آنجل بوید» مدیر تحقیقات مرکز راهکارهای اسناد IDC در این خصوص گفت: «سازمان‌ها ارزش واقعی گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی را متوجه شده‌اند و از راهکارهای مربوطه برای انجام فعالیت‌های داخلی خود بهره می‌برند».

در این بررسی 75 درصد کاربران اعلام کردند که در محل کار آنها ارزش دستگاه‌های موبایلی برای چاپ روزمره اسناد مانند رایانه‌های شخصی است و 15 درصد هم گفتند که برای چاپ و اسکن اسناد گوشی هوشمند ارزش و اهمیت بیشتری نسبت به رایانه‌ها دارد.

همچنین 57 درصد کاربران توضیح دادند که استفاده از دستگاه موبایلی برای انجام فرآیندهای چاپ و اسکن سرعت آنها را افزایش داده است و 56 درصد هم گفتند که از این اتفاق احساس رضایت کامل دارند.


​​