تلفن همراه

86 درصد کارمندان از گوشی خود در محل کار استفاده می‌کنند

این روزها بخش بیشتری از فعالیت‌های سازمانی به کمک دستگاه‌های موبایلی انجام می‌شود و کارمندان توقع دارند که کارفرمایان حریم شخصی برای اطلاعاتی که در دستگاه‌های موبایلی شخصی آنها ذخیره شده است را رعایت کنند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مطالعه جدید نشان داد 86 درصد کارمندان موبایلی صاحب گوشی هوشمند از این دستگاه در فرآیندهای کاری روزانه استفاده می‌کنند و در مقابل 37 درصد کارمندانی که رایانه لوحی دارند، آن را با مصارف سازمانی مورد استفاده قرار می‌دهند.

در این میان 61 درصد کارمندان به کارفرمای خود اعتماد می‌کنند و بر این باورند که او سراغ اطلاعات شخصی که در گوشی هوشمند آنها ذخیره شده است، نمی‌رود. در این میان 30 درصد کارمندان هم اعلام کردند که اگر متوجه شوند کارفرما بدون اجازه آنها سراغ اطلاعات شخصی رفته است، از کار خود بیرون می‌روند.

کارمندان از اینکه کارفرما به اطلاعات شخصی آنها دسترسی پیدا کند احساس نگرانی فراوان دارند و 52 درصد آنها اعلام کردند که از دسترسی کارفرما به اطلاعات پست الکترونیکی احساس نگرانی می‌کنند. در این میان 49 درصد اطلاعات بخش تماس و شماره‌ تلفن‌ها را عامل نگرانی خود دانستند، 48 درصد به پیام‌های نوشتاری اشاره کردند، 45 درصد پیام‌های صوتی را به عنوان عامل نگرانی خود معرفی کردند، 45 درصد اطلاعات تماس‌های برقرار شده و 44 درصد هم در مورد اطلاعات داخل ابزارهای کاربردی نگران بودند.

همچنین 42 درصد کارمندان توضیح دادند که تحت هیچ شرایطی حاضر نیستند کارفرمای آنها به اطلاعات جغرافیایی و مکانیابی که در گوشی هوشمند‌شان ذخیره شده است دسترسی پیدا کند و 41 درصد هم گفتند از اینکه کارفرما لیست ابزارهای کاربردی نصب شده در گوشی آنها را داشته باشد ناراحت می‌شوند.

بر اساس این بررسی 62 درصد کارمندان موبایلی که در گروه سنی 18 تا 34 سال قرار دارند اعلام کردند که اگر کارفرما بخشی از اطلاعات شخصی آنها را ببیند، مشکلی به وجود نمی‌آید.


​​