تلفن همراه

۱۰ هزار شرکت جهانی در حال آزمایش نسخه سازمانی اندروید

منبع: همکاران سیستم
گوگل با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد بیش از ۱۰ هزار شرکت در سراسر جهان نسخه ویژه Android for Work را مورد استفاده قرار می‌دهند. گوگل با این نسخه می‌کوشد سیستم عامل موبایلی خود را برای کسب و کارها کاربردی‌تر کند.
 
در حالی که دستگاه‌های اندرویدی بین کاربران جهانی محبوبیت فراوان دارند، سازگاری این محصولات با کسب و کارها به کندی انجام شده و در این زمینه نگرانی‌های امنیتی و مدیریتی فراوانی وجود داشته است. اما گوگل هم‌اکنون تلاش می‌کند این نگرانی‌ها را برطرف کند.
 
گوگل توضیح داد که هم‌اکنون بیش از ۱۰ هزار سازمان بزرگ از جمله بانک جهانی، ارتش آمریکا و شرکت بیمه Guardian Life در حال آزمایش، استقرار یا استفاده از Android for Work هستند. 
 
به گفته گوگل شرکت Woolworths درحال استانداردسازی اندروید برای استفاده در دستگاه‌های سازمانی است و شرکت بیمه Guardian Life نیز Android for Work رل مستقر کرده است تا به کارمندان و آژانس‌های وابسته به خود امکان دهد در هر مکانی که هستند بتوانند از دستگاه شخصی خود با اهداف سازمانی استفاده کنند.
 
«دانیل جانسون» مدیر فناوری شرکت Guardian Life توضیح داد: «ما با استفاده از نسخه سازمانی اندروید می‌توانیم دستگاه‌های مبتنی بر این محصول را تحت قانون استفاده از دستگاه شخصی در محیط سازمانی(BYOD) به صورت ایمن‌تر و مدیریت‌پذیرتر مورد استفاده قرار دهیم».
 
ایده اصلی برای استفاده از Android for Work این است که امنیت و قابلیت‌های مدیریتی بیشتر برای دستگاه‌های مبتنی بر سیستم عامل اندروید ارائه شود.
 
این سیستم عامل موبایلی سازمانی چهار بخش اصلی دارد:
 
-    Work Profiles: فعالیت مبتنی بر سیستم رمزگذاری پیش‌فرض، استقرار سیستم امنیتی SELinux  روی نسخه ۵.۰ اندروید برای مجزا شدن پروفایل کاری و جداسازی آن از اطلاعات شخصی.
 
-    ابزار Android for Work: برای دستگاه‌هایی که مبتنی بر نسخه‌های Ice Cream Sandwich تا Kitkat فعالیت می‌کنند، این ابزار می‌تواند ایمنی را برای پست‌های الکترونیکی، تقویم، شماره تماس‌ها، اسناد، جست‌وجوهای اینترنتی، دسترسی به ابزارهای سازمانی و ... برقرار کند.
 
-    Google Play for Work که به کسب و کارها امکان می‌دهد به صورت ایمن ابزارها را برای تمام کاربران Android for Work مستقر کنند و مدیریت آنها را در دست بگیرند
 
-    ابزارهای بهره‌وری داخلی: گوگل یک مجموعه از ابزارهای سازمانی برای پست الکترونیکی، شماره تماس‌ها و تقویم ارسال کرده است.

​​