تلفن همراه

مایکروسافت نام نخستین گوشی‌ها برای دریافت ویندوز 10 را اعلام کرد

در حالی که کاربران جهانی استقبال گسترده‌ای از نسخه رایانه‌ای ویندوز 10 انجام دادند، مایکروسافت همچنان بررسی‌های لازم را برای عرضه نسخه موبایلی این سیستم عامل انجام می‌دهد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، هنوز هیچ تاریخ دقیقی برای عرضه Windows 10 Mobile اعلام نشده است و از هم‌اکنون تا عرضه نخستین گوشی هوشمند مبتنی بر این محصول باید چند ماهی منتظر ماند. آخرین شایعات منتشر شده حاکی از آن است که نوامبر امسال یعنی حدود چهار ماه دیگر این گوشی‌ها وارد بازار می‌شوند.

در این میان کاربران جهانی تمایل دارند اطلاعات بیشتری در مورد سری گوشی‌های Lumia مجهز به ویندوز 10 داشته باشند و همین مسئله باعث شده است تا مایکروسافت به صورت رسمی لیستی حاوی اطلاعات این گوشی‌ها منتشر کند.

بر این اساس اگر شما یکی از گوشی‌های Lumia 430، Lumia 435، Lumia 532، Lumia 535، Lumia 540، Lumia 640، Lumia 640 XL، Lumia 735، Lumia 830 و Lumia 930 را در اختیار دارید، جزء آن دسته از کاربرانی هستید که در مرحله نخست ویندوز 10 موبایلی را در اختیار خواهید گرفت.

اما اگر شما از یک مدل متفاوت Lumia استفاده می‌کنید، باز هم مشکلی وجود نخواهد داشت. مایکروسافت در بیانیه جدید خود تایید کرد که مدل‌های مذکور تنها گوشی‌هایی نیستند که قرار است ویندوز 10 برای آنها عرضه شود و دیگر کاربران هم می‌توانند منتظر این به‌روزرسانی باشند.

نسخه جدید سیستم عامل موبایلی مایکروسافت قرار است برای بسیاری از مدل‌ها عرضه شود و مایکروسافت اعلام کرده است که به‌روزرسانی مذکور برای در اختیار گرفتن Windows 10 Mobile برای تمام گوشی‌ها به صورت کاملا رایگان انجام می‌شود.

مایکروسافت بار دیگر به کاربران خود توضیح داد که سری گوشی‌های Lumia که مبتنی بر سیستم عامل ویندوز فون 8.1 فعالیت می‌کنند، نخستین محصولاتی هستند که ویندوز 10 را در اختیار می‌گیرند.


​​