تلفن همراه

اتحادیه بین‌المللی ارتباطات راه دور: ایران ارزان‌ترین بسته‌های موبایل را دارد

آمارهای منتشر‌شده از سوی اتحادیه بین‌المللی ارتباطات راه دور، نشان می‌دهد تعرفه مکالمه تلفن همراه در ایران، ارزان‌تر از بسیاری کشورهای جهان است.
 
 طبق آمار اتحادیه بین‌المللی مخابرات، میانگین قیمت بسته تلفن همراه در ایران ۵۵‌هزارو ۵۹۳ ریال اعلام شد. هرچند عدم‌رضایت از قیمت تماس با تلفن همراه در بین کاربران ایرانی همیشه وجود داشته، اما باید گفت هزینه تماس در کشورمان نسبت به کشورهای خاورمیانه و ۱۱۷ کشور دنیا، ارزان‌تر است.
 
با‌این‌حال طبق آمار ارائه‌شده بسته قیمتی تلفن همراه شامل ٣٠ تماس خروجی در ماه (درون‌شبکه‌ای و برون‌شبکه‌ای به تلفن ثابت در زمان پیک و غیرپیک) به علاوه صد پیام کوتاه برای هر خط تلفن همراه است. قیمت بسته تلفن همراه در کشور ما به‌صورت میانگین در اپراتورهای همراه در حدود ٥٥‌هزارو ٥٩٣ ریال اعلام شده که در بین تمام کشورهای منطقه خاورمیانه کمترین مبلغ را شامل می‌شود؛ برای مثال کشور ترکیه بالاترین قیمت را در بسته تلفن همراه به خود اختصاص داده است.
 
 قیمت بسته تلفن همراه در کشور ترکیه تا ٦٦٠‌هزارو ٧٧٢ ریال برای هر بسته بالغ می‌شود که بیش از ١٠برابر قیمت هر بسته تلفن همراه در ایران است. 

​​