تلفن همراه

Nexus بعدی همزمان در ال‌جی و هوواوی تولید می‌شود

مدل بعدی سری گوشی‌های هوشمند Nexus هوواوی به صورت همزمان در دو کارخانه بزرگ تولید می‌شود. بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته شرکت ال‌جی مدل کوچکتر این محصول را با نمایشگر 5.2 اینچی تولید می‌کند و مدل بزرگتر آن با نمایشگر 5.7 اینچی در هوواوی به تولید می‌رسد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، منابع آگاه هم‌اکنون اطلاعات فراوانی را در مورد این دو گوشی هوشمند منتشر کرده‌اند و مقایسه این اطلاعات با یکدیگر نشان می‌دهد که ال‌جی و هوواوی در حال ساخت یک گوشی واحد هستند که فقط اندازه آنها با یکدیگر متفاوت است.

گوشی هوشمند LG Nexus نمایشگر لمسی 5.2 اینچی دارد که بدنه آن از جنس فلز ساخته شده است. در قسمت روی این گوشی هوشمند از اسپیکرهای استریو استفاده شده است تا طول، عرض و ضخامت آن به‌ترتیب 146.9، 72.9 و 9.8 میلیمتر محاسبه شود که البته ضخامت بدنه در باریک‌ترین بخش 8 میلیمتر محاسبه می‌شود.

این گوشی هوشمند همچنین حسگر مخصوص تشخیص اثر انگشت را در خود جا داده است و همچنین سیستم ورودی USB Type C را شامل می‌شود.

اما برای Huawei Nexus نمایشگر لمسی 5.7 اینچی در نظر گرفته شده که بدنه این گوشی هم فلزی است و اسپیکرهای این محصول هم در بخش جلو و در کنار نمایشگر تعبیه شده‌اند.

طول، عرض و ضخامت این گوشی هوشمند بزرگ به‌ترتیب 159.4، 78.3 و 8.5 میلیمتر است که ضخامت باریک‌ترین بخش بدنه آن 6.6 میلیمتر محاسبه می‌شود. این گوشی هوشمند حسگر مخصوص تشخیص اثر انگشت دارد که سیستم ورودی USB Type C را هم شامل می‌شود.

شایعاتی که پیش از این منتشر شده بود هم نشان می‌دهد که نمایشگر گوشی هوشمند LG Nexus تصاویر را با کیفیت 1080 پیکسل پخش می‌کند و همچنین احتمال می‌رود Huawei Nexus پردازنده Snapdragon 820 داشته باشد.


​​