تلفن همراه

اپل ایده تولید یک آی‌فون به سبک اس6 اج سامسونگ دارد

منبع: دنیای اقتصاد
اگرچه انتشار حق ثبت‌اختراع و طرح‌های جدید توسط شرکت اپل به معنی تضمین تولید محصولی نهایی با این ویژگی‌ها نیست، اما در جدیدترین طرح منتشر شده از سوی این شرکت و پس از معرفی محصول جدید سری Edge سامسونگ، به نظر می‌رسد این شرکت نیز قصد دارد از قابلیت‌هایی نو در صفحه‌نمایش آی‌فون جدید خود بهره ببرد.
 
آن‌طور که از شواهد و طرح‌ها پیدا است این شرکت قصد دارد یک آی‌فون جدید مجهز به صفحه‌نمایشی تولید کند که اطلاعات را روی سطح جانبی دستگاه و البته صفحه‌ای که به‌طور مخفی در داخل گوشی خمیده شده نشان دهد.
 
آن‌طور که از شواهد پیدا است اپل به‌دنبال تولید آی‌فونی با صفحه مسطح‌ در قسمت بیرونی است. با توجه به اینکه این طرح هنوز در مراحل ابتدایی قرار دارد، ابعاد و اندازه‌های ارائه شده دستگاه از اهمیت برخوردار نیستند.
 
نکته جالب اینکه خبری از کلید فیزیکی «Home» در این محصول نیست تا این شائبه به وجود بیاید که انتظار محصولی جدید بدون کلیدwهای فیزیکی (البته به‌جز کلید خاموش و روشن و قفل) را داشته باشیم.
 
شرکت اپل اعلام کرده قسمت صفحه‌نمایش کناری شامل کلیدهای مجازی به‌منظور بهره‌گیری از قابلیت‌های نرم‌افزاری مختلف است. این به آن معنا است که توسعه‌دهندگان باید برنامه خود را با این نوع ویژه از صفحه‌نمایش تطبیق بیشتری دهند تا کاربران بتوانند از طریق صفحه‌نمایش کناری نیز به قابلیت‌های برنامه‌های مختلف دسترسی داشته باشند.
 
نکته مهم اینکه این صفحه‌ کناری خمیده از نوع LCD است! این در حالی است که سامسونگ در دو محصول اخیر خود نشان داده که صفحات نمایش Super AMOLED می‌توانند به راحتی خم شده و همچنان کیفیتی ایده‌آل داشته باشند. مساله اصلی دیگر آن است که اپل بر خلاف سامسونگ قصد ندارد کل سطح صفحه‌نمایش کناری را کاربردی کند.

​​