تلفن همراه

دانلود ١٠٠‌میلیارد اپلیکیشن اپل

منبع: روزنامه شرق
براساس داده‌های منتشرشده از سوی شرکت اپل در دوره زمانی جولای ٢٠٠٨ تا ژوئن ٢٠١٥، حدود صد میلیارد اپلیکیشن (برنامه) موبایل و تبلت از فروشگاه این شرکت اپل دانلود شده است. براساس گزارش میزان، در آغاز سال ٢٠١٥، مشتریان این شرکت به خرید و دسترسی ١,٤ میلیون برنامه کامپیوتری دسترسی دارند که ٧٢٥ هزار برنامه از آن مختص‌ آی‌پد است. در ماه می سال ٢٠١٥، تعداد برنامه‌های ارائه‌شده برای انتشار در فروشگاه شرکت اپل برای نخستین بار از ٤٠ هزار فراتر رفت.
 
 محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین برنامه‌های شرکت اپل مربوط به بازی است به‌طوری که بیش از ٢٠‌ درصد از برنامه‌های موجود در فروشگاه اپل به بازی اختصاص دارد. پس از گروه بازی، بیشترین فروش به برنامه‌های کسب‌وکار، آموزش و سبک زندگی داشت. داده‌های اخیر نشان می‌دهد برنامه‌های سرگرمی باعث رشد قابل‌توجه تعداد کاربران در آمریکا شده است.
 
درحال‌حاضر، بیش از ١٥١میلیون کاربر گوشی هوشمند آمریکا به‌طور جدی از برنامه‌های سرگرمی استفاده می‌کنند و برخی از آنها به‌طور خاص فقط به‌دنبال برنامه‌های بازی هستند. کاربران آمریکایی به‌طور میانگین ماهانه ٨٠٠ دقیقه مشغول دانلود انواع برنامه‌های سرگرمی هستند. برنامه‌های بازی نیز بالاترین نرخ مشارکت کاربران را دارد که در ماه به‌طور میانگین به ٦٠٢ دقیقه می‌رسد. 

​​