تلفن همراه

مرکز موبایل لنوو زیرمجموعه موتورولا می‌شود

کاربران می‌توانند در آینده نزدیک شاهد تولید گسترده دستگاه‌های موبایلی در شرکت موتورولا باشند. زیرا لنوو به عنوان صاحب این کارخانه‌ موبایل‌ساز تصمیم گرفته است برای حضور در بازار جهانی گوشی‌های هوشمند برند شناخته شده موتورولا را حفظ کند و برند ناشناخته Lenovo Mobile را به یکی از زیرمجموعه‌های Motorola تبدیل کند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، البته به نظر می‌رسد که این اتفاق فقط یک تغییر نام نباشد. زیرا مدیر مرکز تولید دستگاه‌های موبایلی لنوو اعلام کرد که ساختار سازمانی موتورولا به شکل کنونی باقی می‌ماند و مدیریت مرکز Lenovo Mobile نیز به آن واگذار می‌شود.

مرکز تولید دستگاه‌های موبایلی لنوو در نظر دارد تعداد مدل‌هایی که هم‌اکنون به تولید می‌رساند را کاهش دهد تا در نهایت تمامی مدل‌ها تحت برند موتورولا به تولید برسند. ادغام این دو شرکت با یکدیگر باعث خواهد شد تا سری محصولات Moto در آینده توسعه بیشتری یابند و به صورت گسترده‌تر وارد بازار جهانی شوند.

با این وجود گفته شده است که تلفن‌های همراه لنوو به گوشی‌های Moto تبدیل نمی‌شوند. این شرکت به تازگی سری جدیدی را با نام ZUK معرفی کرد. این سری جدید از تلفن‌های همراه با سیاست‌گذاری‌های دقیق برای عرضه جهانی معرفی شده و قرار است در آن گوشی‌های پیشرفته و سطح بالا ساخته شود.

آخرین گزارش مالی منتشر شده نشان داد که عرضه گوشی‌های لنوو در فصل نخست سال جاری میلادی با اندکی کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل به 16.2 میلیون دستگاه رسیده است تا این مرکز درمجموع بتواند 292 میلیون دلار درآمد کسب کند.


​​