فناوری اطلاعات

نگاه اینتل به افق‌های نوین کاری

منبع: روزنامه شرق
مدیر شرکت اینتل در سخنان خود بیان می‌کند این شرکت باید در تمامی زمینه‌ها مشغول به فعالیت باشد و محصولات این شرکت باید در هر مکان و هر پیشه‌ای وجود داشته باشند.
 
مدیر شرکت اینتل در نشست توسعه‌دهندگان، سخنان بسیار جالبی را درباره اهداف آینده این کمپانی بزرگ به زبان آورد. در این نشست، برایان کرانیچ، مدیر ارشد اجرائی این شرکت، به‌وضوح اعلام کرد اینتل قصد دارد ساختارهای فعلی را متحول کرده و برای مواردی به غیر از پردازنده نیز شناخته شود.
 
این اقدام کرانیچ را می‌توان اقدامی هوشمندانه دانست، زیرا بازار کامپیوترهای خانگی در حال سقوط است و به‌نظر نمی‌رسد در این بازار شاهد رشد مجدد باشیم و در عرصه رقابت بر سر پردازنده‌های همراه نیز شرکت‌هایی مانند ARM از اینتل پیشی گرفته‌اند. به‌این‌ترتیب، این شرکت کهنه‌کار خواهد توانست به بقای خود ادامه دهد.
 
طبق گزارش رایورز، آغاز فرایند حضور اینتل در بازارهایی به‌غیراز پردازنده‌ها به چندسال گذشته بازمی‌گردد و در طول این مدت این شرکت در رده محصولاتی مانند فناوری‌های پوشیدنی، فعالیت چشمگیری داشته و حتی چند شرکت را نیز در این‌راستا خریداری کرده است. البته بزرگ‌ترین بازاری که اینتل به آن چشم دوخته، بازار اینترنت اشیا است و به همین دلیل نیز کرانیچ معتقد است اینتل باید در تمامی محیط‌ها حضور داشته باشد.
 
او در سخنان خود با اشاره به این موضوع، برای تأکید گفته‌های خود اعلام کرد اینتل باید حتی در چوب‌های گلف نیز ردپایی از فناوری‌های خود برجای نهاده باشد. از دیگر بازارهای مورد علاقه کرانیچ می‌توان به بازار اسکن سه‌بعدی و برداشت عمقی تصاویر اشاره کرد که این بازار با توجه به آینده روشن و نداشتن رقبای متعدد، می‌تواند بازاری ایده‌آل برای شرکت اینتل محسوب شود و آینده این شرکت را تضمین کند. 

​​